Переключиться на мобильную версию

Експерти: Поведінка працівників - головний ризик для корпоративних мереж

Назад к разделу Техно
Працівники компаній часто використовують робочі комп'ютери неналежним чином, що негативно позначається на роботі корпоративних мереж, з’ясували фахівці з Ponemon Institute разом з компанією Dell.

Вони провели анонімне опитування 3100 IT-фахівців і експертів з інформаційної безпеки з США, Великобританії, Німеччини, Франції, Мексики і Бразилії. За даними опитування, три чверті респондентів постійно виявляють на ноутбуках, які перевіряють, зображення оголеної натури, відеоролики та сліди відвідування сайтів для дорослих у кеші браузера.

Як зазначають вчені, дві третини опитаних фахівців повідомили, що знаходять на комп'ютерах сліди неробочого спілкування з іншими співробітниками на сексуальні та інші теми, які не пов'язані з роботою. 63% IT-фахівців знаходять готові резюме та інші докази пошуку нової роботи.

Подібна поведінка користувачів свідчить про високий рівень ризику для корпоративних мереж, тому що доступ до порносайтів, пошук роботи на підозрілих ресурсах та інші види нецільового використання робочих ноутбуків можуть призвести до серйозного витоку інформації, а іноді й до проникнення шкідливого ПЗ у мережу організації, вважають автори опитування.

Крім того, дослідження показало серйозні розбіжності в культурних особливостях різних країн. Так, у більшості країн ноутбуки найчастіше залишають у номерах готелів. Втрата ноутбука в орендованій машині або в залі очікування аеропорту займає 2 і 3 місця в списку найчастіших причин втрати службового ПК у США, Німеччині, Франції та Великій Британії. У Бразилії та Мексиці найчастіше ноутбуки пропадають в результаті квартирної крадіжки - їх крадуть з будинку власника. Витік інформації також відбувається по-різному: у Німеччині та Франції найчастіше втрачають записи про співробітників, у США - дані про клієнтів і списки контактів, а в Бразилії та Мексиці найчастіше втрачають конфіденційну інформацію, що становить комерційну таємницю.

Фахівці також зауважили тенденцію до поширення ноутбуків як основного офісного ПК. Його використовують від 23 до 33% працівників. У найближчі 5 років респонденти очікують збільшення цієї частки до 55% в Мексиці (мінімальний результат), 64% в США і 65% в Німеччині (максимальний результат).

Для того, щоб впоратися з подібними ризиками витоку інформації, автори дослідження рекомендують захищати ноутбуки з допомогою спеціалізованих програм.

Однак австралійські вчені заявили протилежне. На їхню думку, відвідування розважальних сайтів у робочий час підвищує продуктивність праці.

За матеріалами Security Lab

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь