Переключиться на мобильную версию

Власників Pirate Bay засудили до 1 року позбавлення волі

Назад к разделу Техно
Чотири засновники та власники Торрент-трекера Pirate Bay були засуджені судом Стокгольма, Швеція, до одного року позбавлення волі і виплати матеріальної шкоди на загальну суму в 30 мільйонів крон (близько чотирьох мільйонів доларів).
The Pirate Bay: Ми сподіваємося виграти суд
The Pirate Bay: Ми сподіваємося виграти суд
abulsme.com

У 2006 році шведська поліція конфіскувала комп'ютери та сервери Pirate Bay, однак сайт знову запрацював через кілька днів. В даний час його сервери знаходяться за межами Швеції.

У центрі судового розгляду, яке почалося 16 лютого, були четверо шведів - творців файлообмінних служб, - Карл Люндстрем, Фредрік Нейдж, Петер Сунде та Готтфрід Свартхольм. Їм пред'явлено звинувачення в сприянні нелегальному обміну файлами, вміст яких захищено авторським правом (фільми, комп'ютерні ігри, музика), і заробляння грошей на згаданій діяльності розміщенням рекламних оголошень. Згідно звинуваченням портал заробляв близько 10 мільйонів крон на рік (близько 1, 3 мільйона доларів). Прокурор наполягав на покаранні в один рік позбавлення волі кожного з підсудних, говориться в повідомленні.

Більше одного десятка компаній, що представляють музичну та кіноіндустрію, за втрачені ними доходи зажадали на початку судового розгляду відшкодування збитків на загальну суму в 117 мільйонів крон (близько 15 мільйонів доларів). Найбільш великим став позов однієї з американських кіностудій, зажадавши за незаконне скачування фільмів 93 мільйони крон (близько 12 мільйонів доларів). Слідство у справі файлообмінів тривало близько двох років.

Між тим, як повідомляється в блозі на сайті The Pirate Bay, опублікованому ще 15 квітня, винесене сьогодні рішення суду - не остаточне. The Pirate Bay заявляє, що буде подавати апеляцію. "Це [п'ятничне рішення суду] ні на що не вплине, а лише задасть тон дебатів, і тому ми сподіваємося, що виграємо суд", заявляє The Pirate Bay.

Судовий розгляд викликав великий інтерес з боку засобів масової інформації та багато дискусій у суспільстві. Приміром, серед експонатів технічного музею Стокгольма вже з'явився сервер, що належав The Pirate Bay. Після того, як у 2008 році він був повернутий господарю, стокгольмський музей і набув історичний сервер.

"Цей технічний апарат повинен знаходитися в музеї! У нього велика символічна цінність, що полягає в тому, що сервер вказав на велику проблему або на великі можливості",-пояснив Нільс Оландер, співробітник Технічного музею. За його словами, музей займається збором експонатів, які відображають технічний розвиток та його вплив на життя людей.

Як зазначають шведські ЗМІ, роком початку нелегального обміну файлами вважається 1999 рік, коли 18-річний американець Шон Феннінг і його дядько створили програму для обміну файлами Napster. У грудні того ж року на них подала в суд американська асоціація звукозаписуючих компаній RIAA. Після судового розгляду Napster був змушений відшкодувати збитки позивачів.

***
 
Сайт Pirate Bay був заснований в листопаді 2003 року і входить в сотню найбільш відвідуваних сайтів світу. Портал надає послуги на 30 мовах світу, в тому числі і на російській.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь