Переключиться на мобильную версию

Російські вчені зафіксували потужний викид речовин на Сонці

Назад к разделу Техно
Російські вчені зафіксували найбільший за останній рік викид речовини з атмосфери Сонця.
Російські вчені зафіксували потужний викид речовин на Сонці
Російські вчені зафіксували потужний викид речовин на Сонці
astro-site.narod.ru

Це явище виявили за допомогою рентгенівської обсерваторії ТЕСІС на борту російського супутника Коронас-Фотон.

Як повідомляється на сайті обсерваторії, створеної вченими Фізичного інституту імені Лебедєва РАН, з Сонця у відкритий космос був викинутий протуберанець довжиною яка у 50 разів перевищує діаметр Землі.

"Інструменти, що працюють у режимі дослідження перехідного шару Сонця, протягом десяти годин спостерігали, як на краю Сонця при повній відсутності видимої активності був несподівано сформований і викинутий в міжпланетний простір велетенський протуберанець довжиною понад 600 тисяч кілометрів", - заявили дослідники.

Швидкість  речовини, яку викинуло Сонце, досягала декількох сотень кілометрів на секунду, однак плазма, швидше за все, не подолає тяжіння Сонця і впаде назад.  

"Навіть якщо протуберанець зможе подолати сили тяжіння нашої зірки, він практично не має шансів зустрітися з Землею. Міжпланетні лінії магнітного поля, які виходять з цієї області Сонця, проходять повз нашу планету. Зате при поточній конфігурації планет і поля, ці лінії впираються в Марс. Це означає, що саме на поверхні цієї планети може через кілька днів закінчити своє життя виявлений сьогодні об'єкт", - зазначають вчені.

Досліджуючи протуберанець фахівці можуть виявити структуру магнітного поля Сонця, оскільки гаряча плазма "розтікається" лініями поля, показуючи їхню реальну структуру.  

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь