Переключиться на мобильную версию

Клонувати людину поки рано: вчені та лікарі розкритикували Завоса

Назад к разделу Техно
Вчені та фахівці з лікарської етики засудили досліди Панаетіса Завоса по імплантації клонованих ембріонів людини у матки жінок.
Завосу не вірять
Завосу не вірять
ashcofriendsforlife.com

Американець Завос стверджує, що, працюючи в одній з арабських країн, він створив 14 клонованих ембріонів і імплантував 11 з них у матки чотирьох жінок, які добровільно зголосилися виносити клонованих дітей.

Ні одна з пацієнток Завоса, який спеціалізується на безплідді, так і не завагітніла, утім, достовірність всієї інформації про його досліди так і не підтверджена - скандально відомий лікар не оприлюднює своїх результатів в авторитетних наукових журналах.

"Він користується надіями бездітних пар як трампліном для своїх амбіцій", - обурюється Аластейр Кент, директор благодійної організації Genetic Interest Group, що допомагає сім'ям, що страждають від спадкових захворювань. "Нехай Завос дозволить фахівцям перевірити його висновки. Якщо він справді майстер своєї справи, йому нічого боятися. В іншому випадку потрібно захистити потенційних пацієнтів від його дій", - додав Кент.

Зі свого боку, Завос говорить, що багато його робіт вже опубліковані в наукових журналах, але деякі видання відкидають його рукописи не читаючи, тому що вважають клонування людини у репродуктивних цілях незаконним і цинічним.

Завос стверджує, що у наш час методи клонування стали набагато безпечнішими, але фахівець з репродуктивної біології Вольф Рейк з Бебрехемського інституту (Кембридж) заперечує: "Переважна більшість клонованих ембріонів до сих пір не виношуються або народжуються з аномаліями". На думку Рейка, переходити до клонування людини поки зарано.

Нагадаємо, інший скандально відомий лікар, Северіно Антінорі, стверджує, що дев'ять років тому у результаті успішно проведеної ним процедури клонування на світ з'явилися троє немовлят.

Водночас, єдина у світі ліцензія на клонування людини була видана в Австралії, включаючи умову, за яким клонований ембріон не повинен бути імплантованим у матку.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь