Переключиться на мобильную версию

В Україні створено штаб з запобіганню появи свинячого грипу

Назад к разделу Техно
Міністерство охорони здоров'я створило штаб з запобіганню появи грипу типу А штам Н1N1 (свинячий грип) на території України, заявив головний державний санітарний лікар країни Олександр Біловол.
Мінздоров відкрило гарячу телефонну лінію
Мінздоров відкрило гарячу телефонну лінію
АР

До складу штабу також увійшли керівники регіональних підрозділів МОЗ і Санітарно-епідеміологічної служби.

"Створено оперативний штаб Міністерства охорони здоров'я щодо реагування на ситуацію поширення свинячого грипу в світі та координації дій щодо запобігання потрапляння вірусу в Україну", - сказав він.

За його словами, оперативний штаб було створено 26 квітня. Біловол також повідомив, що Міністерство охорони здоров'я розіслало Міністерствам закордонних справ держав, де був зафіксований вірус, запити для надання Україні документації щодо вірусу.

"Міністерство охорони здоров'я в особі держави чітко відреагувало на всі повідомлення, які є, і чіткий план заходів вже ухвалено", - заявив Біловол.

Він також повідомив, що в понеділок він направив запит у Всесвітню організацію охорони здоров'я про надання базової документації щодо свинячого грипу.

Головний санлікар країни також повідомив, що при МОЗ відкрито гарячу телефонну лінію (8-044-200-07-80), за якою можна отримати інформацію про свинячий грипі.

У свою чергу, перший заступник головного державного санітарного лікаря Людмила Мухарська нагадала, що за останні кілька років у світі було кілька аналогічних ситуацій, коли виникала така епідемія, а також пташиного грипу.

Однак, заходи, яких було вжито в Україні, дозволили не допустити поширення захворювання. Зокрема, за її словами, жодного випадку захворювання цими хворобами у людей в Україні зафіксовано не було.

Основним профілактичним заходом є недопущення ввезення в Україну збудника захворювання. З цією метою посилено контроль на контрольних пунктах державного кордону, в першу чергу, в аеропортах. Так, в аеропортах проведено інструктаж з екіпажами стосовно того, що необхідно робити у випадку виявлення на борту людини з ознаками захворювання свинячим грипом.

Мухарська заявила, що у всіх аеропортах є медичні пункти, куди будуть направлятися для огляду люди з підозрілими ознаками. У разі необхідності також будуть тимчасово ізольовані і люди, які контактували із захворілими.

"Жодного повідомлення про виявлення випадків захворювання свинячим грипом не надходило, однак заходи посилено", - заявила Мухарська.

За її словами, оскільки в Україні немає прямих рейсів із Мексики - вогнища спалаху свинячого грипу - то буде приділятися посилена увага транзитним рейсам.

Вона також повідомила, що інкубаційний період захворювання свинячим грипом - 10 днів. Тому основною ознакою захворювання буде саме можливість контакту з носієм збудника.

У свою чергу співробітник Українського центру грипу Інституту епідеміології та інфекційних захворювань Алла Мироненко заявила, що цей вірус генетично відрізняється від звичайних вірусів людського і свинячого грипу.

"Цей вірус ніколи не зустрічався ні серед людей, ні серед свиней", - сказала вона. Вона зазначила, що штам цього вірусу Н1М1 походить від звичайного вірусу свинячого грипу і відрізняється тим, що інфікує людей і передається повітряно-крапельним шляхом.

За останніми даними МОЗ, в Мексиці зафіксовано 1614 випадків захворювання, 103 з яких призвели до летального результату.

Вірус свинячого грипу зафіксовано у країнах Латинської Америки, США, Канаді, Новій Зеландії, Франції, Іспанії.

МОЗ зазначає, що вакцину проти вірусу поки що не розроблено, оскільки для цього необхідно шість місяців з часу його ідентифікації.

Нагадаємо, сьогодні Україна заборонила ввезення живих свиней і свинини із США, Мексики, Нової Зеландії та Канади, де зафіксовано спалах захворювання свинячим грипом.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь