Переключиться на мобильную версию

Вчені виявили зв'язок між піцою і ультразвуковим мотором

Назад к разделу Техно
Спостерігаючи за рухом рук кухаря, який готує піцу, вчені з університету Монаш розрахували параметри роботи ультразвукового мотора, що використовує стоячі хвилі. Зв'язок між піцою та медичним приладом пояснюється в прес-релізі на сайті університету.
Експерти записували руху кухаря на відеокамеру і аналізували Їх
Експерти записували руху кухаря на відеокамеру і аналізували Їх
ljplusru

Ультразвукові мотори, що використовують стоячі хвилі складаються з фіксованих і рухомих компонентів. Фіксована частина виробляє коливання на частоті ультразвуку, і ці коливання змушують рухливий компонент підніматися вгору і одночасно обертатися.

Як зазначають фахівці, такі мотори мають великий потенціал для використання в медицині, однак їх властивості на даний момент вивчені недостатньо. Австралійські вчені звернули увагу, що кухар при виготовленні піци використовує принцип, який задіяний в ультразвукових моторах: він підкидає плоску основу для піци вгору, домагаючись, щоб вона обертаються навколо своєї осі. Дослідники записували руху кухаря на відеокамеру і аналізували запис.

В результаті їм вдалося з'ясувати, як змінюється траєкторія рук кухаря при різних типах кидків: у випадку, якщо тісто здійснювало один поворот за кидок, руки кухаря рухалися по спіралі, коли ж повар обертав піцу безперервно, руки здійснювали кругові рухи.

Після того, як конструкція ультразвукових моторів буде вдосконалена, їх можна буде широко застосовувати в мікрохірургії, стверджують експерти університету Монаш. Розмір подібних пристроїв не перевищує третини товщини людського волосся. Це дозволить вченим зможуть проникати, наприклад, у важкодоступні ділянки мозку. Крім того, дистанційно керовані мотори можуть рухатися по кровоносних судинах, не пошкоджуючи їх, пояснюють фахівці.

Нагадаємо, раніше вчені з мельбурнського університету Монаш зробили можливим подорож по судинах головного мозку.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь