Переключиться на мобильную версию

Створено цифрову камеру, яка знімає 6 млн. кадрів в секунду

Назад к разделу Техно
Найбільш швидка на сьогодні цифрова камера, яка знімає 6,1 мільйона кадрів у секунду, розроблена фізиками з Університету штату Каліфорнія, США.
При створенні камери вчені використовували принцип інфрачервоного випромінення
При створенні камери вчені використовували принцип інфрачервоного випромінення
img.beta.rian.ru
За розрахунками творців, пристрій здатний знімати один кадр відео кожні 163 наносекунди, повідомляє Nature News.

Така камера, за припущенням розробників, може найбільш широке застосування для вивчення швидких і непередбачуваних процесів: від горіння і вибуху до комунікації між клітинами.

Як зазначили американські фізики, швидкість роботи їх пристрою майже в шість разів вища, ніж у кращого з існуючих аналогів. Фахівці також пояснили принцип роботи камери: спочатку об'єкт опромінюється імпульсами інфрачервоного випромінювання (при цьому різні частини об'єкта, який вивчається, виявляються висвітлені випромінюванням з різною довжиною хвилі), потім відбите світло пропускається через спеціальний оптоволоконний кабель, який змушує електромагнітні хвилі різної довжини рухатися в ньому з різною швидкістю .

Отриманий світловий потік посилюється і відправляється на фотодетектор. Потім дані, отримані детектором, аналізуються і за допомогою спеціальної програми перетворюються у зображення, продовжують фізики.

Дослідники заявили, що нова технологія володіє кількома перевагами в порівнянні з вже існуючими. Так, наприклад, у роботі камери бере участь лише один детектор (у звичайній цифровій камері доводиться аналізувати електричні сигнали з цілого двовимірного масиву детекторів). Саме тому, зазначають вчені, їм вдається домогтися настільки високої швидкості зйомки.

Однак поки що вченим вдалося отримати зображення, в якому всього 2500 пікселів. За словами дослідників, цю проблему можна подолати, використовуючи більш дорогі матеріали у виготовленні камери.

Нагадаємо, раніше компанія Microsoft створила 55-кілограмову цифрову фотокамеру UltraCamXp, здатну робити 196-мегапіксельні знімки.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь