Переключиться на мобильную версию

Китайські чиновники викурять 230 тис. пачок сигарет, щоб зміцнити економіку

Назад к разделу Техно
Влада китайської провінції Хубей наказала місцевим чиновникам і державним працівникам активніше курити, щоб підтримати місцеву тютюнову промисловість і, таким чином, зміцнити економіку регіону під час кризи.

За деякими розрахунками, держслужбовцям з провінції Хубей доведеться викурити близько 230 тисяч пачок сигарет, повідомляє The Daily Telegraph.

Як зазначає видання, навіть у школах провінції введено квоту, яка визначає, скільки повинні курити вчителі, а в одному з сіл чиновникам наказано за рік викурити 400 блоків сигарет. Тим, хто не буде справлятися з планом або почне курити сигарети марок, що виробляються в сусідніх провінціях, загрожує штраф, говориться в повідомленні.

Незважаючи на те, що під час Олімпіади в Пекіні влада витратила чимало зусиль і коштів на боротьбу з курінням, тепер криза змусила уряд країни заохочувати споживання тютюну, щоб збільшити потік коштів у скарбницю. За словами хубейських чиновників, активізація торгівлі сигаретами збільшить обсяг податкових надходжень.

Крім того, місцева влада створила спеціальний орган для контролю за виконанням вимог щодо куріння. За повідомленнями преси, в одній з місцевих шкіл вже побувала інспекція, яка оглянула попільниці, урни і знайшли там три окурки від сигарет "заборонених" марок. Школу на перший раз не оштрафували, проте публічно розкритикували.

***

За даними статистики, в Китаї 350 мільйонів курців, серед чоловіків палить кожен другий. Сигарети купують і дорослі, і діти: 15 мільйонів неповнолітніх курять постійно, а 40 мільйонів хоча б раз "пробували". Щорічно тютюн вбиває близько мільйона мешканців країни.

Однак, влада Японії повністю заборонила курити в усіх громадських установах та транспорті, зробивши, проте, деякі виключення для ресторанів і готелів.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що дослідники з голландського національного інституту громадського здоров'я та навколишнього середовища (RIVM) довели, що вживання свіжих фруктів і овочів підвищує ризик розвитку раку товстої кишки у курців.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь