Переключиться на мобильную версию

Японія відправить безпілотну місію на Марс у 2018 році

Назад к разделу Техно
Японське космічне агентство (JAXA) спільно з Токійським університетом почали розробку проекту по відправці на Марс безпілотної дослідної експедиції у 2018 році.
Японці готують експедицію на Марс
Японці готують експедицію на Марс
astro.uva.nl

Як повідомили японські ЗМІ, проект отримав назву MELOS, і над ним працюють уже понад сотні вчених. За їхніми розрахунками, в 2013 році проект отримає статус офіційного в Японському космічному агентстві.

Відповідно до інформації JAXA, в ході дослідження два супутники, відправлені на орбіту Марса, будуть збирати надточні дані про склад атмосфери та її течії. Дослідницький апарат, який буде знаходитись на самій планеті, оснастять самохідним автоматичним пристроєм, лазерами і сейсмографами. Лазери повинні будуть опромінювати поверхню Марса і проводити аналіз речовин, яка випаровується внаслідок опромінення. А самоходом братимуться проби ґрунту для аналізу, який допоможе досліджувати сліди життя на Червоній планеті.
За даними ЗМІ, серед головних цілей експедиції - пояснити чому атмосфера Марса майже повністю складається з діоксиду вуглецю, чому через кілька сотень мільйонів років після народження планети на ній почав знижуватися атмосферний тиск і зараз він становить не більше 1% від земного.

Крім того, японські вчені зазначають, що вивчення атмосфери та ґрунту планети виявляться корисними і для земних досліджень клімату та геології.

У свою чергу керівник Національного аерокосмічного агентства Кріс Сколезе раніше заявив, що NASA, імовірніше за все, відмовиться від планів будівництва космічної бази на Місяці на користь організації експедицій на Марс та астероїди.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь