Переключиться на мобильную версию

Астрономи: у темній матерії рухається гарячий міжгалактичний газ

Назад к разделу Техно
Астрономи з Гавайського Університету, підбиваючи підсумки багаторічних спостережень за галактичним кластером, який знаходиться на відстані п'ять з половиною мільярдів років від Землі, описали структуру темної матерії.

Учені за допомогою даних космічного телескопу Чандра (Chandra X-ray Observatory) побудували модель розподілу чорної матерії серед спостережуваних об'єктів.

Астрономи стверджують, що темна матерія являє собою павутину, яка є свого роду будівельними лісами при формуванні у Всесвіті великих об'єктів, таких як галактичні скупчення. Вздовж волокон цієї павутини рухається гарячий міжзоряний газ, температура якого становить 200 мільйонів градусів.

Саме завдяки цьому газу, який бачимо в рентгенівський телескоп, астрономи і змогли побудувати мережу розподілу темної матерії.

Нагадаємо, раніше гавайські вчені за допомогою даних з трьох телескопів змогли вперше зафіксувати і в деталях вивчити процес зіткнення відразу чотирьох скупчень галактик - найбільших об'єктів у Всесвіті, які пов'язаних гравітацією і можуть рухатися як єдине ціле.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь