Переключиться на мобильную версию

Депутат від БЮТ пропонує узаконити сурогатне материнство

Назад к разделу Техно
Народний депутат від БЮТ Володимир Каплієнко має намір внести на розгляд Верховної Ради законопроект, який покликаний врегулювати законодавство у сфері сурогатного материнства, пише газета Вечірні вісті.
Головна мета ідеї - збільшити народжуваність в Україні
Головна мета ідеї - збільшити народжуваність в Україні
wikimedia.org

Як зазначає видання, згідно із законопроектом Про врегулювання питань, що стосуються допоміжного материнства та забезпечення державних гарантій, рівних прав і можливостей матерів, жінок, які виношують чужих дітей, визнають приватними підприємцями.

За словами Каплієнка, головна мета ідеї - збільшити народжуваність в Україні. Закон, за його словами, буде регулювати правові питання появи дітей у неплідних сім'ях.

У законопроекті вперше з'являється визначення допоміжної матері як людини, яка фактично займається трудовою діяльністю. "Я хочу, щоб термін вагітності зараховувався сурогатній матері в трудовий стаж", - заявив депутат.

У разі прийняття закону подружні пари зможуть застрахувати народження своїх дітей. Зокрема, документ передбачає створення ембріонального банку. У випадку раптової смерті дружини, за бажанням вдівця заморожені яйцеклітини лікарі трансплантують іншій жінці.

Програма передбачає два напрямки фінансування. Перший - комерційний, який розраховано на сім'ї, які з державною допомогою підберуть сурогатну матір, а потім самі оплатять її послуги. У даному випадку жінки отримають статус суб'єктів підприємницької діяльності.

Другий напрямок передбачає повне фінансування послуг допоміжної матері з державного бюджету. Трудові книжки кандидаток на виношування чужих дітей, згідно із законопроектом, лежатимуть у державних центрах репродукції.

У цілому, за словами Каплієнка, на реалізацію законодавчої ініціативи необхідно щорічно виділяти з бюджету мінімум 100-150 мільйонів гривень.

Газета пише, що на сьогоднішній день гонорар за виношування та народження чужого малюка складає 10-15 тисяч доларів плюс чотири тисячі гривень за послуги репродуктивного центру. У випадку, якщо уряд виділить пропоновану суму, завдяки Держпрограмі в Україні щорічно буде з'являтися на світ від 1000 до 1500 малюків, пишуть Вечірні вісті.

Нагадаємо, в минулому році журнал Корреспондент повідомляв, що безпліддя кожної п'ятої української подружньої пари стимулює розвиток сурогатного материнства, на чому деякі українки непогано заробляють.

Як писало видання, ціни на послуги сурогатних матерів коливаються від 15 тисяч до 30 тисяч доларів. Журнал зазначав, що це не дуже дорого: приміром, у США дитина з пробірки обійдеться в середньому у $ 120 тисяч, хоча в Індії та Бразилії така послуга може обійтися у $ 5 тисяч.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь