Переключиться на мобильную версию

Геймери допомогли розшифрувати структуру одного з ферментів ВІЛ

Назад к разделу Техно
Науковці з Університету Вашингтона розробили спеціальну гру Fold-it, яка допомогла розшифрувати структуру одного з ключових ферментів ретровірусів, до яких належить ВІЛ, повідомляє TG Daily.
Геймери допомогли розшифрувати структуру одного з ферментів ВІЛ
Геймери допомогли розшифрувати структуру одного з ферментів ВІЛ
АР

Важливу роль в життєвому циклі ретровірусів грає фермент протеаза, що розщеплює білки на складові їх амінокислоти. Такі ферменти можуть мати складну просторову структуру, для визначення якої необхідні значні обчислювальні потужності.

За словами представника кафедри біохімії Вашингтонського університету Фіраса Хатіба, щоб вирішити цю проблему, учені закликали на допомогу інтуїцію геймерів. Учасникам Fold-it запропонували вирішити тривимірну головоломку, підібравши оптимальний варіант будови ферменту.

Підсумок гри (тобто оптимальність структури ферменту) оцінювався за аналогією з ферментами, чия просторова будова вже відома. Щоб підібрати найкращу структуру протеази ретровірусів, гравцям знадобилося лише три тижні.

Дослідники допрацювали запропонований варіант і через кілька днів змогли визначити точну будову ферменту. За словами науковців, у молекулі протеази були виявлені потенційні мішені для нових антиретровірусних ліків, які позбавляють фермент активності.

Нагадаємо, минулого тижня повідомлялося, що вчені встановили, що світна зелена кішка, в геном якої запроваджено ген стійкості до вірусів імунодефіциту, допоможе розробити ліки та генну терапію для протидії ВІЛ, а також дозволить врятувати домашніх і диких котів, включаючи левів і тигрів, від епідемій котячого вірусу імунодефіциту.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь