Переключиться на мобильную версию

Проект з дослідження супутника Марса обійдеться Росії в п'ять мільярдів рублів

Назад к разделу Техно
Проект Фобос-грунт, який передбачає відправку міжпланетної станції на супутник Марса, обійдеться Росії в п'ять мільярдів рублів, повідомив генконструктор-гендиректор російського НПО ім. Лавочкіна Віктор Хартов.
Запуск космічного комплексу Фобос-ґрунт планується в листопаді поточного року.

"Місія коштує близько п'яти мільярдів рублів. Якщо порахувати, то вийде, що кожен житель Росії протягом 10 років повинен платити три рубля в рік податків, це і виходить окупність місії. Це не так і дорого", - пояснив Хартов.

У свою чергу директор Інституту космічних досліджень (ІКД) РАН Лев Зелений зазначив, що проекти такого класу в Європейському космічному агентстві або в NASA коштують 300-400 мільйонів євро.

За словами Хартова, у реалізації проекту брали участь десять тисяч осіб, але безпосередньо керувати космічним комплексом із Землі будуть 30-40 осіб. Він також зазначив, що практично всі складові частини станції абсолютно нові й ніколи до цього не мали льотного досвіду.

Зелений сказав, що однією з найбільш популярних версій походження супутника Марса є припущення про те, що Фобос - це захоплений планетою астероїд.

"Це нам теж треба перевірити. Ми будемо досліджувати позаземні речовини (ґрунт супутника), його ізотопний склад. Крім того, фаза зближення космічного комплексу з Фобосом триває близько півроку, і під час цього ми будемо досліджувати атмосферу Марса, у тому числі метан", - заявив Зелений. Він також повідомив, що китайський супутник, який входить до складу Фобос-Ґрунт, досліджуватиме іоносферу і магнітне поле Марса.

У свою чергу головний конструктор комплексу Фобос-Ґрунт Максим Мартинов повідомив, що політ до Фобоса триватиме 11 місяців, маса всього комплексу становить 13,5 тонни. При цьому маса ґрунту, яку планують зібрати на супутнику Марса і доставити на Землю, складе всього 100-200 грамів.

Мартинов зазначив, що космічний комплекс самостійно вийде на орбіту Марса, без допомоги розгінного блоку. "Назад політ триватиме приблизно 9-11 місяців, спускний апарат увійде в атмосферу Землі зі швидкістю 12 кілометрів на секунду. При цьому в спускового апарата немає парашута і радіодатчиків для зв'язку з ним, він сам гальмує за рахунок своєї конусної форми", - сказав Мартинов.

Нагадаємо, підготовка до реалізації проекту Фобос-ґрунт почалася в кінці липня.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь