Переключиться на мобильную версию

У Британії почали відновлювати зір за допомогою стовбурових клітин

Назад к разделу Техно
Британські медики з лондонської очної клініки Moorfields Eye Hospital приступили до проведення перших у Європі операцій з використанням людських стовбурових клітин, повідомляє ВВС.
У Британії почали відновлювати зір за допомогою стовбурових клітин
У Британії почали відновлювати зір за допомогою стовбурових клітин
AP

Медики отримали дозвіл на проведення операцій після довгих обговорень юридичних питань із владою країни. Взяти участь в експерименті погодилося 12 осіб, які страждають на дистрофію сітківки ока.

Дистрофія сітківки ока веде до поступової втрати зору. Як правило, захворювання проявляється у людини в ранньому дитинстві. При цьому дистрофія сітківки ока досить рідкісне явище - нею страждає приблизно одна людина на 10 тисяч. Протягом від одного до кількох десятків років хворий поступово втрачає центральний зір. Наразі юристи та медики проводять останні перевірки безпеки унікального для Європи експерименту, проте лондонські лікарі вже отримали дозвіл на дванадцять операцій.

Випробування проводитимуть британські лікарі разом із фахівцями з американської компанії Advanced Cell Technology (ACT), у якої вже є певний досвід медичного застосування стовбурових клітин. Представники ACT певні, що експерименти з вирощування верхнього шару сітківки ока стануть серйозним кроком вперед для регенеративної медицини. Зараз інша американська компанія Geron застосовує цю технологію для лікування пацієнтів, що страждають захворюванням спинного мозку.

Стовбурові клітини є своєрідним будівельним матеріалом для організму. Теоретично, з кожної такої цеглинки можна виростити практично будь-яку клітину, яких в людини є понад 200 типів. Прихильники застосування стовбурових клітин стверджують, що в майбутньому ця технологія допоможе лікувати не тільки сліпоту, але й безліч інших захворювань аж до раку. Тим не менш, у регенеративної медицини багато противників, що вважають неприпустимим застосування ембріональних клітин, оскільки при їхньому витяганні помирає людський зародок.

Нагадаємо, як повідомлялося в кінці липня, фахівці Токійського наукового університету Масаміцу Осіма за допомогою стовбурових клітин навчилися вирощувати зуби.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь