Переключиться на мобильную версию

Астроном: Комета Єленіна, із якою пов'язували кінець світу, остаточно зруйнувалася

Назад к разделу Техно
Астроном Леонід Єленін, співробітник Інституту прикладної математики імені Келдиша, першовідкривач комети Єленіна заявив, що відкрита ним комета, із якою проповідники швидкого кінця світу пов'язували близький візит інопланетян, остаточно зруйнувалася і вж.
Комета Єленіна остаточно зруйнувалася
Комета Єленіна остаточно зруйнувалася
АР

"Комета повинна була з'явитися на знімках космічної сонячної обсерваторії SOHO, проте її немає. Очевидно, вона розвалилася. Можливо, якісь фрагменти, які продовжать летіти по тій самій орбіті, ми зможемо побачити у жовтні із наземних телескопів", - сказав Єленін.

Він також підкреслив, що комета не заподіє і не могла заподіяти ніякої шкоди планеті.

Комету C/2010 X1 (Elenin) вчений відкрив у грудні 2010 року. Вона стала першою за 20 років російської кометою - колишні подібні знахідки були зроблені ще радянськими вченими у 1989 і 1990 році, з тих пір російським астрономам не вдавалося відкрити жодного такого об'єкта.

Довгоперіодична комета несподівано знайшла гучну славу серед прихильників теорій змови і проповідників настання кінця світу у 2012 році. Вони передбачали, що з її наближенням до Землі настане глобальна катастрофа, про що свідчить сама її назва: нібито Ele означає extinction level event (катастрофа, що все знищить), а nin - це Nibiru in November (мається на увазі міфічна планета Нібіру, ​​наближення якої до Землі нібито має призвести до катастрофи).

Комета Єленіна - нова комета, яка у перший раз потрапила у внутрішню частину Сонячної системи із хмари Оорта. Такі нові комети спочатку світяться дуже сильно, але потім їхня яскравість падає у міру того, як лід у їхньому ядрі випаровується.

Комета Єленіна повинна була наблизитися до Землі на мінімальну відстань - 0,23 астрономічної одиниці (34,9 мільйона кілометрів) - 16 жовтня.

Проте вже у кінці серпня астрономи-аматори, які проводили спостереження за кометою, зафіксували значне зниження яскравості її ядра, що свідчило про початок руйнування небесного тіла.

Загибель комет - часта подія. За останні 10 років астрономи зафіксували розпад шести таких небесних тіл, не рахуючи так званих сонцецарапаючих комет із сімейства Крейтца, які гинуть сотнями.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь