Переключиться на мобильную версию

Другий за потужністю у світі колайдер Теватрон завершив роботу

Назад к разделу Техно
Прискорювач Теватрон - другий за потужністю в світі після Великого адронного колайдера - офіційно завершив свою роботу. Прискорювач, що перебуває в Фермілабі в штаті Іллінойс, зупинений в п'ятницю, 30 вересня, о 15:30 за північноамериканським східним часо.
Теватрон завершив роботу
Теватрон завершив роботу
АР

Церемонія зупинки Теватрона транслювалася в режимі онлайн на сайті Фермілабі (Національної прискорювальної лабораторії імені Енріко Фермі).

Для того, щоб зробити церемонію видовищною, повідомляє портал LiveScience, були встановлені дві кнопки - червона, що припиняє подачу в прискорювач протонів і антипротонів, і синя - відключає електропостачання Теватрона. Натиснути кнопки довірили фізику Елен Едвардс. Причому синю кнопку Едвардс довелося натискати двічі. "Він не хоче так просто здаватися", - прокоментував виниклу заминку Боб Мау, що відповідає в Фермілабі за роботу прискорювача.

Хоча формально Теватрон завершив свою роботу, на те, щоб надпровідникові магніти, які використовуються прискорювачем Теватрон, розігрілися до нормальних температур, піде тиждень. Демонтаж прискорювача  планується завершити в кінці грудня.

Після цього частина кільця Теватрона буде перетворена на музей, який, як передбачається, прийме перших відвідувачів у вересні 2012 року. Нагадаємо, будівництво Теватрона - кільцевого прискорювача-колайдера - було розпочато в Фермілабі в кінці 1970-х років. Вартість проекту склала 120 мільйонів доларів.

Перші протони пройшли кільцем коллайдера, довжина якого становила 6,3 кілометри, 2 липня 1983 року. Перші зіткнення частинок і античастинок на прискорювачі відбулися 13 жовтня 1985 року. Одним з головних досягнень Теватрона вважається відкриття в 1995 році відсутнього t-кварка - наймасивнішої з відомих на даний момент елементарних частинок.

7 квітня повідомлялося, що фізики зафіксували нез'ясовне явище в колайдері Теватрон.

Рішення про зупинку Теватрона було прийнято на початку 2011 року, коли стало відомо, що міністерство енергетики США відмовилося виділити 35 мільйонів доларів, необхідних для продовження роботи прискорювача до 2014 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь