Переключиться на мобильную версию

У Тихому океані створено новий заповідник для акул

Назад к разделу Техно
Уряд Маршаллових островів прийняв рішення про створення найбільшого у світі заказника для акул площею майже 2 млн кв. кілометрів.

Ця країна в Тихому океані має намір також заборонити торгівлю акулячими продуктами та комерційний вилов акул у своїх територіальних водах.

Економіка цієї держави із населенням лише 68 тисяч чоловік цілком залежить від туризму. Маршаллові острови користуються великою популярністю серед любителів підводного плавання.

Акули їхні близькі родичі скати знаходяться під постійною загрозою вимирання через інтенсивне рибальство і втрату природного середовища проживання.

Близько третини видів океанічних акул внесено до Червоної книги - міжнародно визнаний список рідкісних та зникаючих видів.

"Прийнявши закон про захист акул, ми зробили найважливіший крок до збереження цих істот, які настільки важливі для нашої культури, навколишнього середовища та економіки, - заявив сенатор Тоні де Брум, який є одним із авторів законопроекту, затвердженого парламентом Маршаллових островів. - Наша країна невелика, але у наших водах відтепер розташовуватиметься найбільший у світі заповідник акул".

Площа заказника буде приблизно дорівнювати площі Індонезії та у вісім разів перевищувати територію Британії.

Він збільшить акваторію світового океану, у якій акули перебувають під захистом закону, із 2,7 млн ​​кв. км до 4,6 млн кв. км.

Новий закон забороняє використання певних видів снастей у водах Маршаллових островів і вводить систему великих штрафів аж до 200 тисяч фунтів стерлінгів.

Маршаллові острови наслідували приклад іншої тихоокеанської країни, Палау, яка два роки тому створила у своїх водах найбільший у світі акулячий заказник. За нею пішли й інші країни, у тому числі Багамські острови.

У вересні група з восьми країн, у тому числі Мексика, Гондурас, Мальдівські острови і Північні Маріанські острови, підписала декларацію про сприяння заходам з охорони акул у всьому світі.

Через порівняно низькі темпи розмноження акули особливо вразливі в умовах промислового або випадкового вилову.

Заходи з охорони акул можуть також сприяти загальному біологічному розмаїттю світового океану, оскільки вони вводять обмеження на право видобутку у риболовецькій промисловості.

Однак залишається не зовсім ясним, чи зможуть такі країни як Палау та Маршаллові острови забезпечити належне спостереження за такими величезними акваторіями.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь