Переключиться на мобильную версию

Нобелівський комітет: Попри статут, Стейнмен посмертно стане лауреатом премії

Назад к разделу Техно
Нобелівська премія з фізіології і медицини за 2011 рік буде присуджена американському вченому канадського походження Ральфу Стейнмену посмертно, не дивлячись на статут нагородження, який не передбачає такої можливості, заявив Нобелівський комітет.
Стейнмен посмертно стане лауреатом премії
Стейнмен посмертно стане лауреатом премії
АР

Стейнмен, який став нобелівським лауреатом разом з Брюсом Бойтлером і Жюлем Хоффманом за дослідження імунітету помер в ніч на 1 жовтня.

Нобелівська премія може бути присуджена посмертно лише в тому випадку, якщо претендент був живий у момент оголошення про нагородження премією, але помер до 10 грудня - дати вручення премії. Це правило було запроваджене у 1974 році.

Проте у випадку із Стейнменом склалася унікальна ситуація, коли вчений пішов з життя за кілька годин до оголошення свого імені як лауреата.

"Нобелівська премія Ральфу Стейнмену була присуджена справедливо. Її присудження ґрунтувалося на очевидній передумові, що лауреат живий", - йдеться в заяві комітету.

Стейнмен - виходець з Канади. Він закінчив університет Макгілла у Монреалі, потім перебрався в США, де з 1988 року обіймав посаду професора імунології в Рокфеллерівському університеті в Нью-Йорку. У 1973 році відкрив дендритні клітини, які можуть активувати Т-клітини, критично важливі для імунітету. Дендритні клітини є "сполучною ланкою" між вродженим і придбаним імунітетом.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь