Переключиться на мобильную версию

Вчені представили матеріал-"невидимку"

Назад к разделу Техно
Американські вчені представили матеріал-"невидимку" на основі вуглецевих нанотрубок, який можна "вмикати" і "вимикати", при цьому найкраще він працює під водою - стаття дослідників опублікована в журналі Nanotechnology.
Група Алієва сконструювала прозоре "полотно" з нанотрубок
Група Алієва сконструювала прозоре "полотно" з нанотрубок
АР

Вуглецеві нанотрубки - це "листи" вуглецю товщиною в одну молекулу, згорнуті у циліндри. Серед унікальних властивостей нанотрубок, зокрема, їх дуже висока теплопровідність, а також міцність у поєднанні з легкістю.

Алі Алієв і його колеги з університету штату Техас в Далласі використовували високу теплопровідність вуглецевих нанотрубок для створення матеріалу-"невидимки" на основі ефекту міражу - оптичного явища, при якому промені світла відбиваються від кордону між шарами повітря з різною щільністю.

Міражі часто спостерігаються над перегрітою поверхнею, наприклад, асфальтованою дорогою або пустелею - у цьому випадку спостерігач бачить ілюзію води на поверхні, яка насправді є лише уявним зображенням неба.

Група Алієва сконструювала прозоре "полотно" з нанотрубок, яке легко нагрівається під дією електричного струму. "Полотно" завдяки своїй теплопровідності створює дуже різкий перепад температури повітря, і виникає міраж - спостерігач бачить не об'єкт, що перебуває за "шапкою-невидимкою", а уявне зображення.

Регулюючи нагрів "полотна" з нанотрубок, можна "вмикати" і "вимикати" новий матеріал. При цьому, як зазначають автори статті, наочно принцип дії нової "шапки-невидимки" демонструється під водою.

"За допомогою такого матеріалу з нанотрубок можна приховувати об'єкт в усьому оптичному діапазоні і швидко вмикати-вимикати цей ефект, використовуючи електричний нагрів або електромагнітне випромінювання", - зазначив Алієв, чиї слова наводяться в повідомленні видавництва журналу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь