Переключиться на мобильную версию

Дослідження: У кримських татар виявили індоєвропейське, фінське та африканське коріння

Назад к разделу Техно
Вчені Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, провівши аналіз ДНК кримських татар у рамках проекту Генографія, встановили, що у генофонд кримських татар внесли вклад дуже багато народів. Зокрема, - індоєвропейські, монголоїдні, давні.
У кримських татар виявили індоєвропейське, фінське та африканське коріння
У кримських татар виявили індоєвропейське, фінське та африканське коріння
Фото Дмитра Ніканорова

За словами керівника дослідження, доктора біологічних наук Любові Атраментової, метою проекту, ініційованого американським географічним товариством National Geographic, є вивчення генофонду корінних народів України. Вона важлива для вчених-генетиків. Причому все більше людей так само хочуть дізнатися свій родовід.

Здати свою кров для дослідження ДНК побажало більше 100 кримських татар, серед яких виявилися кілька членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також голова Республіканського комітету Криму у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян Едем Дудаков. Він сказав журналістам, що його рід походить із села Ускут (нині - Привітне) під Алуштою. Причому дослідження, за словами Дудакова, показало, що у нього - північно-африканське коріння.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь