Переключиться на мобильную версию

Росія та Україна об'єднаються для дослідження іоносфери

Назад к разделу Техно
Росія й Україна планують 2015 року розпочати реалізацію космічного проекту Іоносат із вивчення іоносфери Землі, повідомив у вівторок директор Інституту земного магнетизму, іоносфери й поширення радіохвиль імені Пушкова Володимир Кузнецов.
Росія та Україна об'єднаються для дослідження іоносфери
Росія та Україна об'єднаються для дослідження іоносфери
AP

"Сподіваємося, що в 2015 році буде запущений перший із трьох супутників для координованих вимірювань іоносфери Землі в різних точках", - сказав він на міжнародній науково-практичній конференції в Москві.

За його словами, російський супутник буде створений на базі платформи Карат розробки НВО імені Лавочкіна. Крім того, у проекті Іоносат буде український супутник.

Кузнєцов також сказав, що інформація про іоносферу може допомогти у вивченні провісників землетрусів.

У свою чергу, директор Інституту космічних досліджень Національної академії наук України Олег Федоров зазначив, що апаратура, яка буде встановлена ​​на українському супутнику, наразі випробовується на апараті Сiч-2. За його словами, не виключена участь Польщі у проекті Іоносат.

Іоносфера (або термосфера) - частина верхньої атмосфери Землі, що сильно іонізується внаслідок опромінення космічними променями, що йдуть насамперед від Сонця.

Іоносфера складається з суміші газу нейтральних атомів і молекул (в основному азоту N2 і кисню О2) та квазінейтральної плазми (кількість негативно заряджених частинок лише приблизно дорівнює кількості позитивно заряджених). Ступінь іонізації стає істотним уже на висоті 60 кілометрів й неухильно збільшується з віддаленням від Землі.

Нагадаємо, у серпні повідомлялося, що Україна планує створення Міжнародного центру космічних досліджень на базі Національного центру управління та випробування космічних засобів (НЦУВКЗ, Євпаторія).

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь