Переключиться на мобильную версию

На кометах є вода, подібна за складом до земної

Назад к разделу Техно
Згідно з даними, опублікованими в журналі Nature групою астрономів, у кометній воді присутня приблизно така сама кількість дейтерію, що і в земній.

Комета Хартлі-2 містить воду, за ізотопним складом дуже схожу на земну.

Згідно зі статтею, опублікованою в журналі Nature, проведені групою астрономів дослідження за допомогою орбітального телескопа Herschel показали, що в кометній воді присутня приблизно така сама кількість дейтерію, що і в земній.

Подібно до води в земних океанах, вода на кометі Хартлі має вдвічі меншу кількість цього рідкісного ізотопу водню, ніж вода на інших обстежених кометах.

Це може вказувати на те, що вода на Землі має кометне походження.

Протягом перших декількох мільйонів років своєї еволюції Земля була гарячою і сухою; вчені досі сперечаються про те, звідки на нашій планеті з'явилася вода.

Досі тільки шість комет були обстежені на предмет наявності у їхній воді дейтерію. У всіх них вміст дейтерію вдвічі перевищував земну норму, що змусило астрономів припустити, що земна вода має астероїдне походження. До того ж вода, яка міститься у них, близька за ізотопним складом до земної.

Однак вивчені досі комети є об'єктами у хмарі Оорта, яка сформувалася за орбітами газових гігантів Нептуна та Урана, а зараз є зовнішнім кордоном нашої планетної системи. Астрономи вважають, що об'єкти, що становлять хмару Оорта, сформувалися біля Сонця і були розсіяні далеко в космос гравітаційними ефектами планет-гігантів на ранньому етапі розвитку Сонячної системи.

Об'єкти у хмарі Оорта значною мірою складаються з водяних, аміачних та метанових льодів.

Комета Хартлі-2 є першим об'єктом пояса Койпера, який був обстежений на ізотопний склад наявної на ньому води. Комети із цієї області Сонячної системи мають набагато коротші орбіти, ніж комети із хмари Оорта.

Один із авторів публікації співробітник Університету Мічигану Тед Бергін вважає, що це відкриття підтверджує гіпотезу про те, що вода на Землі з'явилася шляхом кометного бомбардування.

"Кількість води, близької за складом до земної, у Сонячній системі набагато більша, ніж ми думали, і тепер до цих запасів треба зарахувати кометну воду, яка раніше у наші розрахунки не включалася", - заявив він.

Спостереження за допомогою орбітального телескопа Herschel будуть продовжені з метою аналізу ізотопного складу інших комет із поясу Койпера.

Дослідники вважають, що телескоп у Чилі, який володіє значно більшою роздільною здатністю, зможе вже незабаром дати відповіді на багато питань.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь