Переключиться на мобильную версию

Вчені знайшли спосіб, як боротися з цвітінням води

Назад к разделу Техно
Боротися з цвітінням води, якому сприяє зростання температур і зміна клімату, ефективніше через зниження забруднення її азотом і фосфором, "кормом" для синьо-зелених водоростей.
Боротися з цвітінням води ефективніше через зниження забруднення її азотом і фосфором
Боротися з цвітінням води ефективніше через зниження забруднення її азотом і фосфором
timer.od.ua

Про це пишуть автори статті, опублікованої в журналі Science.

Цвітіння води викликають синьо-зелені водорості, або ціанобактерії, що живуть як у прісних озерах і водосховищах, так і в морській воді.

При "вибуховому" зростання кількості ціанобактерій у воді виникають великі плями, які можуть загрожувати здоров'ю людей і тварин, і заподіювати економічний збиток туристичним районам.

Вважається, що зміна клімату і, зокрема, зростання температури води, сприятиме поширенню "цвітіння", і при боротьбі з ним необхідно враховувати саме цей фактор.

Джастін Брукс з університету Аделаїди і Кейлі Кері з Корнельського університету в своїй статті підкреслюють, що насправді доступність нутрієнтів, поживних речовин, необхідних синьо-зеленим водоростям, грає істотнішу роль, ніж потепління, і контроль забруднення водойм азотом і фосфором може бути ефективною стратегією боротьби з цвітінням.

Автори наводять приклади озера Мюггельзе і Боденського озера в Німеччині, а також озера Велюве в Нідерландах, де шляхом боротьби із забрудненням ґрунту і води, насамперед сільськогосподарськими добривами, вдалося істотно підвищити стійкість водойм до "цвітіння".

"Зниження кількості нутрієнтів у воді - це довгострокова стратегія. Зниження біомаси ціанобактерій настане не відразу, однак керувати забрудненням води значно простіше, ніж боротися зі зростанням температури, яке триватиме як мінімум до 2100 року, навіть якщо концентрація парникових газів в атмосфері стабілізується на рівні 2000 року", - пишуть вчені.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь