Переключиться на мобильную версию

Вчені з'ясували, чому динозаври ходили на напівзігнутих ногах

Назад к разделу Техно
Британські вчені заявили, що причиною того, що двоногі динозаври та сучасні птахи перейшли до ходьби на напівзігнутих ногах стало поступове подовження передніх кінцівок і зсув центру ваги.
Вчені пояснили, чому динозаври ходили на напівзігнутих ногах
Вчені пояснили, чому динозаври ходили на напівзігнутих ногах
АР

Таким чином палеонтологи з Королівського ветеринарного коледжу в Хатфілда спростували попередню гіпотезу, відповідно до якої динозаврів до цього змусило скорочення довжини хвоста.

"Ми ніколи і не сумнівалися в тому, що скорочення довжини хвоста було головною причиною змін балансу тіла та анатомії ніг динозаврів. Хвіст - найпомітніша риса динозавра, і зміни в його розмірах завжди очевидні. Але коли ми кілька разів проаналізували дані, ми усвідомили, що ми забули врахувати те, як передні кінцівки ящерів впливали на їхній баланс ", - заявив керівник дослідження Джон Хатчінсон.

Вчені порівняли анатомічну структуру 17 викопних динозаврів та протоптахів, просканувавши кістки вимерлих ящерів. Потім вони спробували відновити їхній скелет та мускулатуру за допомогою комп'ютера.

Отримавши кілька версій "віртуальних" динозаврів та їхніх пернатих кузенів, вчені порівняли їх між собою. Зокрема, вчених цікавило розташування центрів ваги та манера руху динозаврів і протоптахів, а також те, як вони змінювалися у випадку зміни маси різних частин тіла.

На свій подив учені виявили, що розміри та маса хвоста виявилися не головною причиною зрушень центру ваги або змін в анатомії ніг.

За словами дослідників, еволюція балансу тіла давніх рептилій відбувалася через подовження передніх кінцівок. Наприклад, подовження "рук" та крил призвело до того, що ящери і перші птахи стали ходити на напвзігнутих ногах заради збереження рівноваги.

Вчені зазначають, що манера ходи давніх протоптахів та динозаврів змінювалася вкрай повільно, що дозволяє використовувати їхню анатомію як своєрідний індикатора їхнього геологічного "віку".

Нагадаємо, що раніше палеонтологи з Китаю виявили у стародавніх птахів другу пару крил.

Эта же новость на Корреспондент
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь