Переключиться на мобильную версию

Менше семи годин сну на добу підвищують ризик застуди

Назад к разделу Техно
Недосипання підвищує ризик підхопити простудні захворювання, стверджують американські вчені.
На імунітет впливає не тільки кількість, але й якість сну
На імунітет впливає не тільки кількість, але й якість сну
southofboston.net

Команда вчених із університету Карнегі-Меллона з'ясували, що ризик підхопити простуду у людей, що сплять менше семи годин на добу, втричі вищий, ніж у тих, хто спить по вісім годин на добу і більше. Вважається, що нестача сну послаблює імунну систему і здатність організму боротися з вірусами, які викликають грип та ГРЗ.

У дослідженні, яке тривало із 2000 по 2004 рік, брали участь 153 здорових чоловіків і жінок, середній вік яких склав 37 років. Його результати опубліковано в журналі Archives of Internal Medicine.

Кожному з учасників було запропоновано відповісти на питання, що стосуються режиму сну і звичок.

Зібрано достатньо інформації, щоб стверджувати, що проблеми зі сном знижують опірність організму до простудних захворювань - професор Екклз

Згодом їх на час ізолювали від зовнішніх контактів, помістивши в умови карантину, і видавали краплі для носа, які містять риновірус, що викликає нежить.

Протягом наступних п'яти днів учасники випробування повідомляли про будь-які ознаки і симптоми захворювання, що починалися, а також здавали аналізи мокроти із носових каналів.

Через 28 днів після контакту з вірусом у волонтерів взяли проби крові для того, щоб з'ясувати, чи виробилися в їх організмі антитіла, необхідні для боротьби з інфекцією.

Чим менше спали учасники дослідження, тим більшою була ймовірність того, що їх контакт з вірусом приведе до захворювання.

З'ясувалося, що величезну роль відігравала і якість сну. Волонтери, які страждали безсонням, хворіли у 5,5 разів частіше, ніж ті, у кого не було проблем зі сном.

На імунітет впливає не тільки кількість, але й якість сну. Дослідники роблять висновок, що якість сну впливає на виробництво імунною системою біологічно активних речовин, які покликані боротися з інфекцією.

Професор Рон Екклз, керівник Центру застуди при університеті Кардіффа (Велика Британія), говорить, що сон та імунна система дуже тісно взаємопов'язані.

За його словами, "імунна система може контролювати режим сну і неспання, й брак сну або періодичні пробудження можуть мати негативний вплив на здатність імунітету протистояти інфекції".

"Мені здається, зібрано достатньо інформації, щоб стверджувати, що проблеми зі сном знижують опірність організму до простудних захворювань", - вважає професор Екклз.

Доктор Ендрю Уїльямс, директор Центру розладів сну при лондонській лікарні святого Фоми каже, що результати дослідження перегукуються з даними, які отримано раніше при вивченні імунної системи тварин.

Доктор Ніл Стенлі, експерт з питань сну в університетських клініках Норфолку та Норвича погодився з тим, що попередні роботи вже зв'язали якість і кількість сну із проблемами імунної системи, однак, за його словами, вперше було встановлено прямий зв'язок хронічного недосипання із конкретними захворюваннями.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь