Переключиться на мобильную версию

У США знайшли спосіб контролювати поведінку натовпу

Назад к разделу Техно
Учені з університету Арізони повідомили про створення комп'ютерної моделі, яка дозволяє з більшим чи меншим ступенем вірогідності передбачати варіанти поведінки натовпу.

Метою дослідження є пошук відповіді на запитання: за яких обставин мирний натовп раптово перетворюється в натовп агресивний, який здатний вдаватися до насильства? Це неймовірно складне завдання, оскільки натовп складається з окремих унікальних особистостей, кожна з яких діє на свій розсуд, використовуючи інтелект, особистий досвід, морально-етичні переконання та ін. Тому комп'ютерне моделювання натовпу - завдання, ймовірно, таке, що не має вирішення в принципі.

Однак Університет Арізони спробував вирішити це завдання, для чого створив штучне "місто", населене тисячами "особистостей", на яких перевіряються різні теорії дій натовпу. Кожна "особистість" володіє своїми індивідуальними характеристиками і може бути запрограмована на дії в певному ключі.

Автори експерименту оприлюднив перші результати своїх дослідів.

По-перше, в натовпі неймовірно швидко відбувається обмін невербальною інформацією (міміка, жести, рухи та ін.)

По-друге, дії тільки однієї людини здатні вплинути на поведінку всього натовпу (наприклад, у випадку, якщо людина здійснює раптові зупинки та ривки - у цьому випадку, виникають "хвилі" людей, що імітують його дії, які накривають весь натовп).

По-третє, при потраплянні в натовп, де більшість становлять антисоціальні особистості, цілком законослухняні люди також починають порушувати закон (наприклад, починають грабувати магазини або кидати каміння) - і навпаки, злочинці і хулігани швидко приглушують свої руйнівні інстинкти в натовпі, який складається з дисциплінованих і позитивно налаштованих людей.

За матеріалами: WashProfile

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь