Переключиться на мобильную версию

Американські вчені винайшли інсулінову жувальну гумку

Назад к разделу Техно
Вчені з Сіракузького університету (штат Нью-Йорк, США) під керівництвом Роберта Дойла мають намір запатентувати нову «лікарську форму» інсуліну – інсулінову жувальну гумку, повідомляє журнал New Scientist.
Американські вчені винайшли інсулінову жувальну гумку
Американські вчені винайшли інсулінову жувальну гумку
zhurnal.lib.ru

На сьогодні, хворі на цукровий діабет отримують інсулін за допомогою ін’єкцій, що викликає низку незручностей. Саме тому вчені з багатьох країн світу працюють над створенням більш зручної для пацієнтів лікарської форми інсуліну.

Інгаляційна форма інсуліну, яку було схвалено у США в 2006 році не виправдала себе через занадто високу ціну. А під час створення таблетки інсуліну  вчені зіштовхнулися з низкою проблем: інсулін погано всмоктувався в кровотік хворих.

Роберт Дойл та його колеги винайшли оригінальний шлях вирішення проблеми. Для створення "їстівної" форми інсуліну вони вирішили задіяти унікальний механізм транспорту вітаміну В12 в організмі людини, який легко всмоктується з кишковика у кровотік.

Вчені вирішили "прикріпити" молекули інсуліну до вітаміну В12, щоб використати його у якості провідника. Попередні випробовування на щурах, показали, що ця методика дійсно спрацьовує.

За словами Дойла, щурі отримували комплекс інсуліну разом з вітаміном В12 у рідкій формі, проте у людей найкращим способом введення ліків буде використання жувальної гумки. Адже у процесі жування виділяється велика кількість слини, яка містить необхідну для зв’язування ліків кількість гаптокоррину, пояснив вчений.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь