Переключиться на мобильную версию

Учені створили новий плащ-невидимку

Назад к разделу Техно
Учені створили новий варіант "плаща-невидимки" - заснований на нових принципах різновиду метаматеріалу, що дозволяє робити сховані під ним предмети невидимими в більш широкому діапазоні випромінювання, ніж попередні розробки.
Лабораторія
Лабораторія
tsn.ua


Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Science.

Автори статті, Девід Сміт з університету міста Дьюка (США) і його колеги з Південно-східного університету міста Нанкін (Китай) застосували новий підхід до створення "плаща-невидимки".

У ньому випромінювання не обгинає схований предмет. Навпаки, електромагнітні хвилі проходять крізь метаматеріал, досягають захованого там предмета і, відбиваючись від нього, розсіюються. При цьому "плащ-невидимка" відхиляє відбиті хвилі так, що на виході з метаматеріалу вони здаються спостерігачеві відбитим від плоскої поверхні, а не від опуклого предмета, що насправді лежить на ній.

При такому підході потрібно конструювати новий "плащ-невидимку" для кожного конкретного предмета. Однак учені вважають, що їхня технологія дозволяє створити метаматеріал досить швидко і просто.
Крім того, при необхідності під ним можна ховати більш складні та великі предмети.

Метаматеріал Сміта зібраний з десяти тисяч елементів - стандартних мідно-слюдяних друкованих плат. "Плащ" має розміри 500 на 106 міліметрів і дозволяє зробити невидимим опуклий об'єкт 40 на 5 міліметрів, розташований на плоскій поверхні.

Ученим вдалося продемонструвати коректну роботу "плаща-невидимки" у діапазонах частот з 13 до 16 гігагерц (існуючі метаматеріали "працюють" лише на одній частоті), однак вони переконані, що він може працювати в набагато ширшому діапазоні - від 1 до 18 гігагерц. Експериментальна перевірка цього вимагає особливих лабораторних умов.

Метаматеріали з успіхом можуть використовуватися для маскування, наприклад, військових об'єктів, тому що їх неможливо виявити засобами радіорозвідки в певному діапазоні частот.Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь