Переключиться на мобильную версию

Археологи розповіли про найдавніший випадок застосування хімічної зброї

Назад к разделу Техно
Археолог з Лестерського університету в Британії стверджує, що йому вдалося знайти докази використання хімічної зброї персами в часи Римської імперії.
В одному тунелів археологи виявили останки тіл 20 римських солдатів
В одному тунелів археологи виявили останки тіл 20 римських солдатів
science.compulenta.ru

Автор теорії, Саймон Джеймс, представив її на зустрічі Американського археологічного інституту.

Дослідник займався вивченням стародавнього міста Дура-Европос, що знаходився на березі річки Евфрат. У 256 році нашої ери був оточений Персидською армією. Ніяких записів про час облоги не залишилося, так що археологам доводиться відновлювати хід подій, орієнтуючись виключно на виявлені в ході розкопок тіла і предмети.

Вчені з'ясували, що перси намагалися обрушити стіни міста, роблячи під ними підкопи. Римляни, у свою чергу, також рили проходи, щоб не дати персам просунутися вглиб. В одному з таких тунелів у 1930 році археологи виявили останки тіл 20 римських солдатів зі зброєю та в повному обмундируванні. Джеймс вирішив з'ясувати, як саме загинули ці люди.

На його думку, в останні хвилини перед смертю римлян вони знаходилися в виритому ними проході. Аналіз розташування трупів показав, що хтось склав їх так, щоб вони частково закрили просвіт проходу. Джеймс вважає, що це зробили перси, копали з протилежного боку.

Щоб пояснити, як могли загинути відразу 20 чоловік, дослідник запропонував теорію про використання хімічної зброї.

У виритому римлянами тунелі були виявлені сліди бітуму і кристали сірки. При підпалюванні ці речовини дають густі отруйні пари. Джеймс вважає, що перси встановили у своєму тунелі жаровню, поклали на неї бітум та сірку, і коли римляни пробили земляну стіну, перси направили в їхній бік смертельні пари. Через кілька хвилин захисники міста в тунелі були мертві.

Незважаючи на знайомство персів з хімічною зброєю, їм не вдалося обрушити стіни Дура-Європоса за допомогою виритих тунелів. Тим не менш, перси захопили місто, але як саме вони змогли це зробити, поки що неясно.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь