Переключиться на мобильную версию

Археологи розповіли про найдавніший випадок застосування хімічної зброї

Назад к разделу Техно
Археолог з Лестерського університету в Британії стверджує, що йому вдалося знайти докази використання хімічної зброї персами в часи Римської імперії.
В одному тунелів археологи виявили останки тіл 20 римських солдатів
В одному тунелів археологи виявили останки тіл 20 римських солдатів
science.compulenta.ru

Автор теорії, Саймон Джеймс, представив її на зустрічі Американського археологічного інституту.

Дослідник займався вивченням стародавнього міста Дура-Европос, що знаходився на березі річки Евфрат. У 256 році нашої ери був оточений Персидською армією. Ніяких записів про час облоги не залишилося, так що археологам доводиться відновлювати хід подій, орієнтуючись виключно на виявлені в ході розкопок тіла і предмети.

Вчені з'ясували, що перси намагалися обрушити стіни міста, роблячи під ними підкопи. Римляни, у свою чергу, також рили проходи, щоб не дати персам просунутися вглиб. В одному з таких тунелів у 1930 році археологи виявили останки тіл 20 римських солдатів зі зброєю та в повному обмундируванні. Джеймс вирішив з'ясувати, як саме загинули ці люди.

На його думку, в останні хвилини перед смертю римлян вони знаходилися в виритому ними проході. Аналіз розташування трупів показав, що хтось склав їх так, щоб вони частково закрили просвіт проходу. Джеймс вважає, що це зробили перси, копали з протилежного боку.

Щоб пояснити, як могли загинути відразу 20 чоловік, дослідник запропонував теорію про використання хімічної зброї.

У виритому римлянами тунелі були виявлені сліди бітуму і кристали сірки. При підпалюванні ці речовини дають густі отруйні пари. Джеймс вважає, що перси встановили у своєму тунелі жаровню, поклали на неї бітум та сірку, і коли римляни пробили земляну стіну, перси направили в їхній бік смертельні пари. Через кілька хвилин захисники міста в тунелі були мертві.

Незважаючи на знайомство персів з хімічною зброєю, їм не вдалося обрушити стіни Дура-Європоса за допомогою виритих тунелів. Тим не менш, перси захопили місто, але як саме вони змогли це зробити, поки що неясно.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь