Переключиться на мобильную версию

Розкрита загадка трави, виросла у формі літери М в Антарктиді

Назад к разделу Техно
Ученим вдалося розкрити загадку антарктичної трави, яка виросла у формі літери М, повідомляє агентство АР з посиланням на чилійських вчених.
Учені: екскременти пінгвінів служать добривом для арктичної флори
Учені: екскременти пінгвінів служать добривом для арктичної флори
ecosystema.ru

Як виявилося, ще кілька років тому невідомий польський вчений написав початкову букву імені своєї коханої екскрементами пінгвінів на віддаленому Антарктичному острові Кінг-Джордж.

На цьому місці незабаром виросла трава, однак, вченим довго не вдавалося з'ясувати причину феномена: на тому ж ареалі було виявлено аналогічну ділянку виростання антарктичного моху Sagina, також у формі літери М. До цього випадку дослідники антарктичної флори не знаходили областей, де ці рослини росли поруч.

"Багато років тому, польський вчений, який знаходився на цьому острові, написав М, що, як нам розповіли співробітники польської станції на Антарктиді, означає Магда. Він користувався при створенні напису екскрементами пінгвінів", - розповіла вчений з чилійського Антарктичного інституту Луїза Баскунан.

Несподіване відкриття допомогло вченим зрозуміти, що екскременти пінгвінів служать добривом для арктичної флори і, одночасно, служать для перенесення насіння рослин. Дослідники включили цю ланку в опис структури функціонування екосистеми Антарктики.

Раніше Європейське космічне агентство за допомогою супутника Envisat отримало дані, згідно яким, в 2008 році діра в озоновому шарі над Антарктидою істотно виросла в порівнянні восени 2007 року.

 

 

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь