Переключиться на мобильную версию

Учені довели, що зниження викидів в атмосферу може привести до потепління

Назад к разделу Техно
Різке потепління європейського клімату викликане зниженням у останні десятиліття рівня забрудненості атмосфери, однак темпи очищення повітря знижуються, і зростання температур у Європі скоро сповільниться.
Повітря у Європі стає прозорішим
Повітря у Європі стає прозорішим
evropa.dnevnik.bg

Такі припущення висловили французькі вчені в статті, опублікованій у журналі Nature Geoscience.

Автори роботи, Робер Вотар з французької Комісії з атомної енергії і його колеги показали, що зниження викидів також може призводити до потепління, у той час, коли, як правило, потепління клімату пов'язують зі зростанням викидів в атмосферу парникових газів, пов'язаних із діяльністю людини.

Учені відзначають, що боротьба за зниження промислових викидів, котра почалася у 1980-х роках збільшила прозорість повітря. Це полегшило доступ сонячного випромінювання до поверхні Землі, її більш інтенсивний нагрів, що й призвело до зростання середньорічних температур. Зараз прозорість європейського повітря збільшується повільно, а тому і температура в майбутньому буде зростати потроху.

Вотар і його колеги вивчали багаторічні дані про прозорість повітря, зібрані на 342-х європейських метеостанцій. Дослідники встановили, що за останні 30 років прозорість повітря істотно збільшилася. Вчені виявили кореляцію між цим трендом і зниженням промислових викидів, у тому числі і сполук сірки, які сильно впливають на прозорість повітря.

Аналіз даних показав, що збільшення прозорості повітря у Європі забезпечило 20% контрольованого зростання середньорічної температури. Для Східної Європи ця цифра становить 50%.

Водночас, автори роботи вважають, що подальшого збільшення прозорості повітря у Європі очікувати не варто - його темпи значно сповільнилися ще у 2000 році, а тому і зростання температури європейського клімату в майбутньому буде продовжуватися істотно меншими темпами.

Раніше вчені з Брістольського університету заявили, що генетично модифіковані зернові культури з підвищеною здатністю відбиття сонячних променів можуть стати зброєю у боротьбі з глобальним потеплінням.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь