Переключиться на мобильную версию

Кембриджському університету виповнюється 800 років

Назад к разделу Техно
Кембріджському університету, одному із перших і авторитетних вузів світу, у цьому році виповнюється 800 років. У зв'язку з цим університет проведе цілий ряд заходів.
Легендарний Кембридж
Легендарний Кембридж
sob.ru

Кембриджський університет є найстарішим у Британії вузом після свого споконвічного конкурента - Оксфордського університету. У 1209 році група професорів і студентів Оксфорду втекли з міста на північ після сутичок з місцевими городянами, здавна налаштованими проти академічного співтовариства університету. Так був заснований університет у Кембриджі.

Програма святкувань на честь 800-річчя всесвітньо відомого вузу стартувала ввечері 17 січня, у першу суботу зимового семестру.

У ході барвистого світлового шоу на стіни старовинних університетських будинків з жовтого каменю проектувалися різні зображення, включаючи портрети знаменитих випускників Кембриджу - Ісаака Ньютона, Чарльза Дарвіна, Олівера Кромвеля, Розалін Франклін, Стівена Фрая та інших.

Одночасно, чотири церкви у центрі міста спільно влаштували передзвін, частиною якого стала мелодія, спеціально створена до ювілею випускником Клер-коледжу Філом Ірисом.

Протягом 2009 року в рамках ювілейної програми також заплановані фестиваль Чарльза Дарвіна, науковий фестиваль і Фестиваль ідей, а також цілий ряд музичних, театральних та інших культурних заходів, спортивних подій та виставок в окремих коледжах і студентських спільнотах університету. Крім того, у різноманітних місцях Кембриджу можна побачити цифру 800.

За вісім століть свого існування Кембридж став визнаним академічним центром міжнародного значення, традиційно займає одне з перших місць у рейтингу кращих університетів світу.

Саме вченими Кембриджу були зроблені такі найважливіші наукові відкриття, як ДНК, розщеплення атома і винахід реактивного двигуна.

З Кембриджського університету вийшло 83 нобелівських лауреата - більше, ніж з будь-якого іншого закладу в світі.

У даний час у Кембриджі існує понад 30 коледжів, де живуть і навчаються 18 тисяч студентів, а річний фінансовий оборот університету становить близько 1 мільярда фунтів стерлінгів.

Зазначимо, 2009 рік ознаменувався також 400-річним ювілеєм телескопічної астрономії: у 1609 році Галілео Галілей вперше використав телескоп для спостереження небесних тіл. У зв'язку з цим прийдешній рік було оголошено Міжнародним роком астрономії за ініціативою Міжнародного астрономічного союзу та ЮНЕСКО.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь