Переключиться на мобильную версию

Кембриджському університету виповнюється 800 років

Назад к разделу Техно
Кембріджському університету, одному із перших і авторитетних вузів світу, у цьому році виповнюється 800 років. У зв'язку з цим університет проведе цілий ряд заходів.
Легендарний Кембридж
Легендарний Кембридж
sob.ru

Кембриджський університет є найстарішим у Британії вузом після свого споконвічного конкурента - Оксфордського університету. У 1209 році група професорів і студентів Оксфорду втекли з міста на північ після сутичок з місцевими городянами, здавна налаштованими проти академічного співтовариства університету. Так був заснований університет у Кембриджі.

Програма святкувань на честь 800-річчя всесвітньо відомого вузу стартувала ввечері 17 січня, у першу суботу зимового семестру.

У ході барвистого світлового шоу на стіни старовинних університетських будинків з жовтого каменю проектувалися різні зображення, включаючи портрети знаменитих випускників Кембриджу - Ісаака Ньютона, Чарльза Дарвіна, Олівера Кромвеля, Розалін Франклін, Стівена Фрая та інших.

Одночасно, чотири церкви у центрі міста спільно влаштували передзвін, частиною якого стала мелодія, спеціально створена до ювілею випускником Клер-коледжу Філом Ірисом.

Протягом 2009 року в рамках ювілейної програми також заплановані фестиваль Чарльза Дарвіна, науковий фестиваль і Фестиваль ідей, а також цілий ряд музичних, театральних та інших культурних заходів, спортивних подій та виставок в окремих коледжах і студентських спільнотах університету. Крім того, у різноманітних місцях Кембриджу можна побачити цифру 800.

За вісім століть свого існування Кембридж став визнаним академічним центром міжнародного значення, традиційно займає одне з перших місць у рейтингу кращих університетів світу.

Саме вченими Кембриджу були зроблені такі найважливіші наукові відкриття, як ДНК, розщеплення атома і винахід реактивного двигуна.

З Кембриджського університету вийшло 83 нобелівських лауреата - більше, ніж з будь-якого іншого закладу в світі.

У даний час у Кембриджі існує понад 30 коледжів, де живуть і навчаються 18 тисяч студентів, а річний фінансовий оборот університету становить близько 1 мільярда фунтів стерлінгів.

Зазначимо, 2009 рік ознаменувався також 400-річним ювілеєм телескопічної астрономії: у 1609 році Галілео Галілей вперше використав телескоп для спостереження небесних тіл. У зв'язку з цим прийдешній рік було оголошено Міжнародним роком астрономії за ініціативою Міжнародного астрономічного союзу та ЮНЕСКО.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь