Переключиться на мобильную версию

Уже до середини цього століття зникне велика частина льодовиків

Назад к разделу Техно
Більша частина льодовиків на Землі тане з такою швидкістю, що вже до середини цього століття вони зникнуть, констатує Всесвітня служба спостереження за льодовиками. Статистика показує, що обсяги льодовиків зараз досягли критично низької позначки за багато.
Льодовики тануть дуже швидко
Льодовики тануть дуже швидко
fondpolus.ru

Навіть за помірними моделям процесу глобального потепління, повідомляє директор служби професор Вілфрідом Хеберлі, у маленьких льодовиків, які становлять переважну більшість, немає шансів на відновлення.

Танення льодовиків - один з найважливіших аспектів проблеми зміни клімату. Це танення буде призводити до частих каменевих і грязьових зсувів, а також поставить під загрозу якість питної води для майже 2 млрд чоловік. Крім цього, підвищиться і рівень морів.

Йдеться, насамперед, про невеликі гірські льодовики - у Піренеях, Скелястих горах, Альпах та ін. Великі льодовики на Алясці і в Гімалаях тануть повільніше, але теж тануть. Так, за прогнозами Хеберлі, наданими ООН, протягом найближчих 30 років можуть розтанути до 80% гімалайських льодовиків.

Нагадаємо, NASA нещодавно провело в Гренландії експеримент з 90 гумовими качечками, який мав показати, що, скупчуючись,  тала вода йде через ущелини, котрі утворюються в льодовиках. Проте в результаті космічне агентство втратило всіх до єдиної качечки.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь