Переключиться на мобильную версию

Учені імітували стадо корів для вивчення викидів метану

Назад к разделу Техно
Для вивчення виділення парникового газу метану новозеландські вчені створили штучне стадо корів, що являє собою сукупність котлів, шлангів, трубок і насосів.
99% метану потрапляє в атмосферу із рота тварин
99% метану потрапляє в атмосферу із рота тварин
photo.net

Автори винаходу стверджують, що воно в точності відтворює процеси, що відбуваються в травній системі справжніх корів. У штучний шлунок завантажують їжу і аналог слини, щоб після завершення роботи агрегату дослідники могли вимірювати кількість виділеного метану.

Штучне стадо поглинає та переробляє кількість їжі, що еквівалентна тій, яку необхідно шести коровам.

Механічних тварин звуть Міртл, Батеркап, Джессі, Етель, Дейзі і Борис. Вчені зізналися, що на придумуванням імен пішло майже стільки ж часу, скільки і на їх створення.

Дослідники вже отримали перші результати. За їхніми словами, близько 99% метану потрапляє в атмосферу із рота тварин. Надалі вчені збираються уточнити ці дані і, використовуючи різні стратегії годування, вивчити процес виділення в деталях.

Зазначимо, днями шведський університет сільськогосподарських наук у Уппсалі отримав грант розміром 3,8 мільйона шведських крон (590 тисяч доларів США) на аналогічні дослідження коров’ячої відрижки.

Метан - газ, що складається з одного атома вуглецю і чотирьох атомів водню. За шкідливим впливом на атмосферу він перевершує вуглекислий газ приблизно в 25 разів. У шлунку жуйних метан виробляють особливі мікроорганізми.

До недавнього часу вважалося, що вони є єдиними живими істотами, здатними до синтезу цього газу. Однак в 2006 році з'явилася робота, в якій доводилося, що метан можуть виробляти рослини. Згодом ці незвичайні результати кілька разів доводили і спростовували.

Нагадаємо, метан, який виявлено нещодавно в атмосфері Марса, дав вченим із NASA підставу припускати, що на планеті існують живі організми.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь