Переключиться на мобильную версию

Найменша з відомих науці екзопланет в 1,4 рази важча за Землю

Назад к разделу Техно
Найменша планета за межами Сонячної системи, виявлена в 2008 році, згідно з новими розрахунками, виявилася майже вдвічі легша, ніж вважалося раніше, - усього лише в 1,4 рази важча за Землю.
Найменша з відомих планет схожа на Землю
Найменша з відомих планет схожа на Землю
img.vz.ru

Про це повідомляє журнал New Scientist з посиланням на доповідь астронома Жана-Філіпа Больє з Інституту астрофізики в Парижі.

Планету, що одержала індекс MOA-2007-BLG-192Lb, було виявлено у крихітній зірці, маса якої становить лише 6% від маси Сонця. Через малу масу на ній не можуть відбуватися ядерні реакції, вона належить до класу вимираючих зірок, так званих коричневих карликів. Ця зірка стала найменшою відомою зіркою, у якій виявлено планети.

У статті, опублікованій вченими в Astrophysical Journal в червні 2008 року, маса планети оцінювалася приблизно в 3,3 маси Землі, а радіус її орбіти приблизно дорівнює радіусу орбіти Венери. При цьому через низьку температуру зірки на планеті холодніші, ніж на Плутоні.

Якщо її надра розігріти, можливо, там існують умови, придатні для життя

Положення планети допускає існування потужної атмосфери та океану. Якщо її надра розігріти, можливо, там існують умови, придатні для життя.

Однак нові виміри примусили переглянути ці дані. Як повідомив Больє на конференції Королівського астрономічного товариства в Лондоні, зірка в дійсності виявилася важчою, ніж вважали раніше. Як виявилося, вона належить до класу червоних карликів.

Це, в свою чергу, веде до перегляду даних про масу планети - згідно з розрахунками, її маса лише в 1,4 більша за масу Землі, що робить її найбільш схожою на нашу планету за винятком Венери.

Астроном Скотт Гауді з університету Огайо, не брав участі в цих дослідженнях, зазначив, що отримані дані дуже важливі, оскільки "пошук планет, схожих на Землю, є однією з найбільш значних цілей в пошуку екзопланет".

Група МОА, що виявила планету, має намір у квітні або в травні продовжити дослідження цієї системи з допомогою телескопу VLT у Чилі.

Навіть якщо уточнені дані будуть підтверджені, це не прояснює питання про можливість існування життя на цій планеті. Світіння червоних карликів дуже низьке, і температура на планеті повинна бути дуже низькою. Однак якщо планета володіє потужною атмосферою та її надра розігріти, на поверхні може утримуватися придатна для життя температура, здатна підтримувати якісь різновиди життя.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь