Переключиться на мобильную версию

Синдром мошонки віолончеліста: британська баронеса зізналася, що покепкувала зі світу науки

Назад к разделу Техно
Відома жінка-лікар, член палати лордів, розповіла, що відправлене 30 років тому в один з провідних медичних журналів лист про "синдром мошонки віолончеліста" - жарт, на яку її надихнув так званий синдром сосків гітариста.
Віолончель виявилася безпечною з медичної точки зору
Віолончель виявилася безпечною з медичної точки зору
st-johns.org.uk

У середині 70-х років Елен Мерфі написала лист в редакцію журналу British Medical Journal (BMJ) зі скаргами на болі в мошонці, спричинені грою на віолончелі.

Баронеса Мерфі, що раніше займала посаду професора в лондонській лікарні святого Хоми, не стала підписувати лист, побоюючись можливих наслідків. Замість неї підпис поставив її чоловік, який зараз володіє пивоварнею в графстві Саффолк.

Розкрити обман жінка зважилася після того, як зустріла посилання на "синдром мошонки віолончеліста" в одній зі статей, надрукованих у грудневому номері BMJ за 2008 рік.

Приводом для розіграшу послужило аналогічне повідомлення про "синдромі сосків гітариста" - роздратування, яке може виникати при регулярному притисканні до грудей гострого ребра гітари. "Ми подумали, що це дуже схоже на розіграш, і вирішили підтримати його, придумав аналогічний синдром для віолончелістів", - пишуть Мерфі та її чоловік в листі, опублікованому в останньому номері журналу в січні цього року.

"Будь-хто, хто хоч раз на власні очі бачив, як грають на віолончелі, розуміє, що скарги на подібні болі просто фізично неможливі. Однак, на наш подив, лист було опубліковано", - розповіли автори розіграшу.

British Medical Journal: подібні речі, навіть будучи раз згадані в науковій літературі, назавжди входять в історію науки. Однак у якомусь сенсі це навіть додає радості життя, роблячи його більш веселим.

Подружжя запевняють, що довгі роки тримали розіграш в таємниці, однак вирішили освідчитися в ньому після того, як побачили в грудневому номері журналу посилання на "синдром мошонки віолончеліста" в одній з статей.

Представник BMJ повідомив, що нікого зі співробітників журналу у зв'язку з хибою не звільнив.

За його словами, на адресу журналу вже приходив лист ще від одного лікаря, що відзначає вкрай низький ступінь імовірності подразнення подібного роду.

"Тепер нам, ймовірно, доведеться якимось чином публікувати спростування. Справа в тому, що навіть раз згадані в науковій літературі речі назавжди входять в історію науки. Однак у якомусь сенсі це навіть додає радості життю, роблячи його більш веселим", - заявив представник журналу.

Його правоту підтверджує дослідження вмісту інших медичних журналів, де за минулі роки було опубліковано кілька статей із згадкою "синдрому мошонки віолончеліста".

Один з авторів навіть роздумував про те, чи не є справжньою причиною подразнення органу музиканта незручна поза при сидінні на стільці замість контакту з інструментом.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь