Переключиться на мобильную версию

Фонди Франчук та Клінтона відзвітували про результати дворічного співробітництва

Назад к разделу Техно
Фонд екс-президента США Білла Клінтона і Фонд Олени Франчук АНТИСНІД оголосили про результати свого дворічного співробітництва в Україні.
Олена Франчук і Віктор Пінчук на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, який почав роботу 28 січня
Олена Франчук і Віктор Пінчук на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, який почав роботу 28 січня
pinchukfund.org

Відповідну заяву розміщено на сайті Фонду Олени Франчук АНТИСНІД.

Як повідомляється на сайті, проект, який за підтримки Фонду Олени Франчук АНТИСНІД і Фонду Віктора Пінчука реалізує Ініціатива з ВІЛ / СНІД Фонду Білла Клінтона, почав працювати в Дніпропетровській області восени 2006 року.

Дніпропетровська область була обрана в якості пілотного регіону для цього проекту, оскільки в 2006 році це була область з найвищими в Україні темпами поширення ВІЛ / СНІДу та наркозалежності. З 1987 року і до 1 грудня 2008 року в області було зареєстровано 23 551 випадок ВІЛ-інфекції. На диспансерному обліку перебуває 15 405 чоловік. Більше половини випадків інфікування ВІЛ пов'язані з вживанням ін'єкційних наркотиків.

За оцінками міжнародних експертів, в Україні сьогодні з ВІЛ / СНІДом живе близько 440 тисяч людей

Основними результатами проекту Фонд Олени Франчук називає, зокрема, початок програми замісної підтримуючої терапії (ЗПТ) для споживачів ін'єкційних наркотиків.

"Замісна терапія - це лікування, при якому пацієнти, які страждають опіоїдної наркотичної залежності, замість нелегальних наркотиків отримують під контролем лікаря препарат-замісник, наприклад, метадон", повідомляють у Фонді Олени Франчук.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, ЗПТ дозволяє знизити ризик передачі ВІЛ від людини, що приймає терапію, оскільки для наркозалежних людей скорочується споживання ін'єкційних наркотиків шляхом використання загальних голок і шприців.

Більше половини випадків інфікування ВІЛ пов'язані з вживанням ін'єкційних наркотиків

Програма ЗПТ для споживачів ін'єкційних наркотиків почалася в Дніпропетровській області у липні 2008 року. А вже в грудні 2008 року 302 пацієнтів (170 з них ВІЛ-позитивні) отримують в медичних установах області препарат метадон в формі таблеток. Всі пацієнти, які беруть участь в програмі, можуть також отримати послуги з діагностики та лікування інфекційних захворювань, консультації соціальних працівників.

Серед основних результатів програми у Фонді Франчук також називають запуск першої в Україні дослідницької програми по швидких тестах, яка дозволить тестувати на ВІЛ без застосування складного лабораторного обладнання в найвіддаленіших населених пунктах.

"Для України дуже важлива програма, що дозволяє значно спростити та прискорити тестування на ВІЛ, оскільки лише один з п'яти ВІЛ-позитивних українців знає сьогодні про свій статус. Фонд Клінтона підготував і запустив дослідження, яке в майбутньому дозволить використовувати поряд з застосовуються сьогодні методом підтвердження ВІЛ-статусу (він вимагає часу і спеціального лабораторного обладнання) комплекс з трьох швидких тестів різних виробників. Завдяки цьому можна ширше залучити до тестування представників найуразливіших груп - в першу чергу, споживачів ін'єкційних наркотиків та жінок з індустрії секс-бізнесу. Крім того, такий підхід стане по-справжньому рятівним для маленьких та важкодоступних населених пунктів. Іноді в них, щоб довідатися свій статус, пацієнт повинен чекати результатів свого тесту більше місяця. У майбутньому фахівці зможуть на місці проводити тестування і обирати підходи до подальшої діагностики та лікування, ґрунтуючись на результати швидких тестів, результати яких відомі вже за 15-20 хвилин. Однак це стане можливим, коли будуть внесені поправки в діюче законодавство. Сьогодні встановити ВІЛ-статус людини можна тільки після перевірки результатів тестування в лабораторних умовах ", йдеться в заяві Фонду АНТИСНІД.

Оскільки лише один з п'яти ВІЛ-позитивних українців знає сьогодні про свій статус

Зараз швидкі тести на ВІЛ застосовуються в п'яти медичних закладах області, у тому числі в туберкульозних та наркологічних диспансерах, що дозволяє наблизити цю послугу до представників груп ризику. За даними на кінець грудня 2008 року 900 чоловік пройшли обстеження швидкими тестами на ВІЛ та лабораторні підтверджують дослідження, у кожного третього пацієнта тест на ВІЛ дав позитивний результат.

Для того, щоб забезпечити більш якісне обстеження та лікування ВІЛ-позитивних людей в Дніпропетровській області, Фонд Клінтона залучає міжнародних експертів та впроваджує програму навчання і наставництва фахівців в області лабораторної діагностики, лікування при ВІЛ / СНІД та наркотичної залежності. Учасниками програми стали вже більше 250 фахівців з усіх регіонів України, повідомили у Фонді Олени Франчук.

***

Угода про співпрацю між Фондом Клінтона, Фондом Олени Франчук АНТИСНІД і Фондом Віктора Пінчука було підписано у Нью-Йорку 18 вересня 2006 року. Завдяки цій угоді Україна, як заявляли у Фонді, отримувала доступ до найбільш ефективних методів боротьби з епідемією і останніх напрацювань в області профілактики і лікування при ВІЛ / СНІДі.

У відповідності з угодою, протягом п'яти років Фонд Олени Франчук АНТИСНІД працює з Фондом Ініціатив Клінтона з ВІЛ / СНІДу над проектом, спрямованим на зниження темпів приросту нових випадків ВІЛ / СНІДу, лікування та підтримку ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД українців. Проект розрахований на п'ять років. Внесок Фонду Олени Франчук АНТИСНІД складає 2,5 мільйона доларів США.

За оцінками міжнародних експертів, в Україні сьогодні з ВІЛ / СНІДом живе близько 440 тисяч осіб (1,63% населення країни у віці 15-49 років). За даними Українського центру профілактики і боротьби зі СНІДом, споживачі ін'єкційних наркотиків складають 67% від усіх випадків ВІЛ-інфекції зареєстрованих з 1987 року.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь