Переключиться на мобильную версию

Хакери стають молодшими та креативнішими

Назад к разделу Техно
Серед кібер-злочинців стає усе більше підлітків і навіть дітей. Велика кількість 11-12-річних "хакерів" обмінюються на форумах номерами кредиток, інструментарієм для фішингу, а також своїм, хоч і невеликим, але цілком злочинним досвідом.
Серед підлітків багато хакерів
Серед підлітків багато хакерів
sandia.gov

Фахівці із комп'ютерної безпеки зазначають, що багато підлітків захоплюються подібного роду діяльністю після того, як починають шукати шахрайські ходи для своїх комп'ютерних ігор, повідомляє BBC.

Нерідко їх починають цікавити шкідливі програми, за допомогою яких можна спробувати поживитися за рахунок користувачів молодіжних соціальних мереж. Потім вони вчаться створювати власні фішингові схеми. Найчастіше ці спроби закінчуються невдачами: хоча серед фішингових схем, які створено тінейджерами, іноді зустрічаються і досить перспективні, однак виконані дуже невміло.

"Нам траплялися фішингові сайти, картинки на яких не відображалися через посилання, що вказують не на саму веб-сторінку, а на файл з диска C", - розповідають експерти. Вони також запевняють, що їх співробітники виявили масу випадків, коли малолітні "хакери" примудрялися заразити свої комп'ютери власноруч написаними "вірусами".

Керівник відділу вивчення шкідливих програм компанії FaceTime Security Кріс Бойд зазначає, що одним із спонукальних мотивів юних хакерів є визнання їх крутизни. Честолюбство змушує їх викладати на YouTube відеоролики, на яких записано їхні досягнення, а також ділитися своїми фотографіями та фактами з життя. Тому викрити їх часто досить легко, тим більше, що вони зазвичай підписуються одними і тими ж ніками.

"Їх мета - домогтися визнання серед однолітків, - говорить колишній хакер Метью Біван, якого підлітком викрили ще в 1996 році, прийнявши спочатку за шпигуна. - Свій статус вони заробляли місяцями і роками і не бажають розлучитися з ним просто так".

"Підлітки не усвідомлюють, що з подібною "плямою" доведеться прожити все життя - точно так, як не усвідомлюють того, що через їхню діяльність хтось інший втрачає свої гроші", - пояснює Грем Робб, член британської судової комісії у справах молоді.

У січні цього року непогано повеселилися невідомі хакери з Остіна: вони перепрограмувати написи на двох дорожніх знаках, що попереджали про ремонт на дорозі.

Нагадаємо, раніше російські хакери залишили Киргизстан без інтернету.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь