Переключиться на мобильную версию

Експерти: Розвиток технологій призведе до загибелі людства

Назад к разделу Техно
Найпесимістичніші стрічки фантастів можуть стати реальністю Британська газета The Independent досліджувала вплив розвитку комп'ютерів, штучного інтелекту та нанотехнологій на долю людства, прийшовши до невтішних висновків.
Кадр з фільму Термінатор 3: Повстання машин
Кадр з фільму Термінатор 3: Повстання машин
dvarulona.ru

Видання у статті Розквіт машин, кінець людства задається питанням: чи можуть комп'ютери майбутнього витіснити людей і знищити життя на Землі?

Багато експертів позитивно відповідають на це запитання.

Футуролог Рей Курцвайль припускає, що незабаром небіологічний розум за своїм масштабом і тонкощами відповідатиме людському розуму. Потім останній стане відставати через постійний розвиток інформаційних технологій, а також через здатність машин постійно ділитися між собою своїми знаннями. "Інтелектуальні нанороботи будуть інтегровані в наші тіла, в наш мозок ... Результатом стане тісне злиття видів, що створюють технології, з технологічним еволюційним процесом", - описує Курцвайль невтішні перспективи.

І це тільки початок. Незабаром після цього, стверджує футуролог, "небіологічних розум отримає доступ до нашої будови і зможе самовдосконалюватися за допомогою швидкого перелаштування. Ми дійдемо до точки, коли технічний прогрес стане таким швидким, що невдосконалений людський розум не встигатиме за ним".

Ми станемо свідками розширення можливостей людини за допомогою комп'ютерів, і в остаточному підсумку вони змінять саму суть людини

Сетіндер Баведжа, директор лабораторії AI при Мічиганському університеті, стверджує, що "ми вже зараз бачимо, як розширюються здібності людини за допомогою таких пристроїв, як iPhone, з допомогою Google. Комп'ютерні пристрої вже розширюють можливості нашої пам'яті ... У міру того як пристрої удосконалюються, ми станемо свідками розширення можливостей людини за допомогою комп'ютерів, і в остаточному підсумку вони змінять саму суть людини ".
Інші експерти більш песимістичні. Мільярдер Білл Джой, один із засновників Sun Microsystems, стверджує: "Ящик Пандори вже відкритий. Ідеї не можна заховати назад в ящик". На його думку, розвиток нанотехнологій неминуче приведе до небезпеки знищення біосфери, від якої залежить усе життя на Землі.

Навіть якщо ми зможемо контролювати розум роботів, він зможе знищити нас помилково

Деякі висловлюють стурбованість, що, навіть якщо ми зможемо контролювати розум роботів, він зможе знищити нас помилково. Наприклад, ми можемо попросити його виконати комплексні обчислення, а він у відповідь перетворить всі речі на планеті в обчислювальну машину.

Нагадаємо, вищезгаданий Рей Курцваль раніше пророчив досягнення машинами рівня людського інтелекту до 2029 року. Він не виключає, що вони будуть здатні відчувати емоції і навіть підняти бунт.

За матеріалами The Independent (переклад ИноПресса)

Оригінал статті - Rise of the machines, end of the humans?

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь