Переключиться на мобильную версию

МЗС України: Медведєв веде себе не по-партнерськи

МЗС України назвало непартнерським і недружнім жестом стосовно України і країн ЄС заяву президента Росії Дмитра Медведєва про те, що Україна має компенсувати збитки країнам, що постраждали через зрив постачання газу в січні 2009 року.
МЗС України критикує заяви Медведєва
МЗС України критикує заяви Медведєва
АР

Як говориться в заяві Міністерства закордонних справ України, це та інші висловлювання глави Російської держави суперечать положенням і духу чинного Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 1997 року.

Україна наполягає на тому, що не має жодних двосторонніх юридичних зобов'язань перед країнами Євросоюзу щодо постачання їм російського природного газу. Уся повнота відповідальності за виконання договірних зобов'язань перед європейськими споживачами щодо обсягів та графіків постачання російського природного газу лежить на російській стороні, говориться в заяві МЗС.

Відомство підкреслює, що Україна, зі свого боку, чітко виконувала, виконує і виконуватиме ті зобов'язання із транзиту російського природного газу, які випливають із легітимних договорів і контрактів.

"Українська сторона наполягає на тому, що саме з боку Росії на початку січня 2009 року в односторонньому порядку без попередження було припинено постачання газу і в Україну, і в європейські країни через українську територію." Про це свідчать неспростовні докази", - заявило МЗС України.

Саме російська сторона, а не українська, в односторонньому порядку вийшла з українсько-російських угод і домовленостей, які досягнуто в 2008 році на рівні глав держав, урядів і керівництва господарських суб'єктів України та Росії, йдеться в заяві МЗС.

Російська сторона на етапі переговорів з Україною проігнорувала напрацьовані проекти двосторонніх документів, які повинні були б своєчасно врегулювати всі питання щодо транзиту газу європейським споживачам.

Україна не здійснювала несанкціонованого відбору газу. "Цей факт однозначно засвідчено спостерігачами міжнародної місії, яка працювала в країні, і підтверджено єврокомісаром Андрісом Пібалгсом, наголошується у заяві.

У МЗС зазначають, що "Україна дотримувалась і дотримуватиметься норм міжнародного права та принципів, які прийнято в європейських країнах, зокрема стосовно питань співробітництва у газовій сфері. Ми твердо переконані, що уникнути ситуацій січня 2009 року зможе аналогічна позиція російських партнерів".
Готовність "уважно стежити за виконанням договору українською стороною", яку задекларовано в заяві Президента РФ, можна розцінити як намір втручатися у внутрішні справи суверенної Української держави, підкреслюють у МЗС.

У зв'язку з цим в заяві нагадується про існуючу міжнародну практику цивілізованого вирішення суперечок, що, як правило, передбачається у відповідних документах про умови співпраці, в тому числі, у контракті між НАК Нафтогаз України і ВАТ Газпром про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на період із 2009 по 2019 роки від 19 січня 2009 року.

Як повідомлялося, 5 лютого Президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що Україна має компенсувати збитки країнам, що постраждали через зрив постачання газу в січні 2009 року.

У відповідь прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що Україна не повинна платити компенсації за те, що російський газ не поставлявся в ЄС під час газового конфлікту на початку року.

Президент Болгарії Георгій Пирванов офіційно поставив питання перед Росією про компенсацію за непоставлений газ у січні.

"Ми ставимо питання про компенсацію збитків у результаті газової кризи і нових стратегічних параметрів наших відносин через досягнення нового виду угод, що, я сподіваюся, допоможе нам подолати існування посередників, - цієї ланки, яка створює непотрібну тяжкість цього сектора", - сказав президент Болгарії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь