Переключиться на мобильную версию

Ющенко категорично відповів Медведєву

Президент Віктор Ющенко вважає недружньою, невідповідною прозорій та чесній політиці заяву президента Росії Дмитра Медведєва про обов’язок України компенсувати збитки країнам ЄС за припинення транзиту газу в Європу.
Ющенко відповів Медведєву
Ющенко відповів Медведєву
Сайт Президента

«Я хочу категорично заявити: Україна російський газ не крала. Україна в повній мірі виконала свою функцію з транзиту, яка передбачена відповідним контрактом двох суб'єктів господарювання – НАК Нафтогаз України та ВАТ Газпром, – зазначив Глава держави в інтерв'ю телеканалу ICTV.

У свою чергу секретар Ради національної безпеки України Раїса Богатирьова виклала позицію глави держави в такий спосіб: "Президент України вважає невідповідною прозорій і чесній політиці, позиції української сторони, недружню заяву президента Росії, що, мовляв, українська сторона несе „фінальну юридичну відповідальність за проблему" збитків ЄС внаслідок дій ВАТ Газпром.", - сказала секретар РНБО Раїса Богатирьова.

Вона підкреслила, що Україна пішла на підписання невигідних для себе газових контрактів з Росією заради того, щоб припинити блокування поставок газу Росією в Європу.

Як зазначила Богатирьова, Ющенко не може відповідати за дії російського Газпрому, який прийняв одностороннє рішення щодо припинення поставок газу в ЄС, адже саме російська сторона підписувала відповідні угоди щодо поставок газу в ЄС.

Як повідомлялося, 5 лютого Президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що Україна має компенсувати збитки країнам, які постраждали через зрив постачання газу в січні 2009 року.

У відповідь прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що Україна не повинна платити компенсації за те, що російський газ не поставлявся в ЄС під час газового конфлікту на початку року.

Сьогодні, 6 лютого, на заяву Медведєва відреагував МЗС України, який назвав її не партнерським і недружнім жестом стосовно України і країн ЄС.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь