Переключиться на мобильную версию

Екіпаж Фаїни в повному складі прилетить у Київ з Кенії

Українські моряки зі звільненого напередодні з піратського полону судна Фаїна мають намір вилетіти додому літаком, коли їхній корабель досягне берегів Кенії.

Про це заявила український омбудсмен Ніна Карпачова, яка вчора провела телефонну розмову з  в. о. капітана корабля Віктором Нікольським.

Громадяни України, Росії й Латвії, які входять до екіпажу Фаїни, готові летіти разом одним рейсом на Київ.

"Нас оглянув американський лікар, - сказав Нікольський, - і визначив наш стан здоров'я  як більш-менш задовільний. Потім він поповнив медичну аптечку новими ліками".

На питання Карпачової  про те, наскільки вплинула гіподинамія на самопочуття моряків, вони розповіли: останні півтора місяця, з тих пір, як почалися реальні переговори про звільнення Фаїни, пірати стали дозволяти всім членам екіпажу пересуватися по судну та робити зарядку для відновлення працездатності.

Він підтвердив, що американські військовослужбовці вже доставили на борт питну воду, їжу та  постільну білизну. Тепер слід забезпечити судно технічною водою. Щоб не витрачати часу на зупинку судна, моряки попросили скинути воду з вертольота.

Члени екіпажу Фаїни поскаржилися, що в багатьох з них немає взуття, не говорячи вже про  зимовий одяг. Карпачова запевнила, що ця проблема буде вирішена українською стороною.

Карпачова поцікавилася, чи були моряки поінформовані про те, що судно прямує в зону бойових дій. Нікольський відповів: "У полон ми потрапили не зі своєї волі. Нас ніхто не інформував про те, що ми йдемо в зону бойових дій".  

Українські моряки висловили обурення від  почутої від своїх родичів несподіваної новини - про скорочення з ініціативи судновласника кожному з них на 200 доларів щомісячної  зарплати, нібито за телефонні розмови з борту судна. Вони заявили, що це неправда і не інакше як цинічна спроба заощадити на полонених.

Моряки звернулися до Карпачової  з проханням допомогти в захисті їхніх прав відповідно до Колективного Договору ТF (Міжнародної федерації транспортників).

Як повідомлялося, за попередньою інформацією прибуття Фаїни в кенійський порт Момбаса очікується 9 лютого. Президент Віктор Ющенко доручив забезпечити повернення додому членів екіпажу судна Фаїна та планує зустріти їх особисто.

Також учора, 6 лютого, пірати заявили, що "були ситі по горло Фаїною" і навіть розглядали можливість звільнення судна без викупу, але їм були потрібні гроші, щоб оплатити витрати на цигарки, їжу та прохолодні напої.

Судно Фаїна було захоплено піратами 25 вересня минулого року біля берегів Сомалі. На борті судна перебувало 17 громадян України, 3 росіянина та один громадянин Латвії. Незабаром, капітан судна, громадянин РФ, помер. На борті Фаїни перевозилося 33 танки Т-72, гранатомети, зенітні установки та боєприпаси, які Україна продала Кенії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь