Переключиться на мобильную версию

Фаїна прибуде в порт Момбаса 11 лютого

Визволене з полону сомалійських піратів судно Фаїна збільшило швидкість і прибуде в Кенійський порт Момбаса 11 лютого. Моряки спростували чутки про вимоги господаря корабля оплатити телефонні розмови під час полону.

Про це повідомив головний редактор інтернет-видання Морской бюллетень - Совфрахт Михайло Войтенко, посилаючись на в.о. капітана корабля Віктора Нікольського.

"Швидкість збільшилася до 7,5 - 8 вузлів, що дає підстави припускати більш ранній, ніж розраховувалося раніше, прихід в Момбасу - 11 лютого до настання темного часу доби. Стан здоров'я екіпажу задовільний, морально - бадьорий", - сказав Войтенко.

За його словами, харчі й воду передають з борту двох американських кораблів, які супроводжують Фаїну - есмінця і буксира.

Войтенко також наголосив, що з борту судна ще раз підтвердили, що чутки про нібито вичеслення із зарплати моряків грошей за телефонні розмови з родичами - брехня. 

 "З борту судна щойно пішов на адресу судновласника телекс, в якому екіпаж категорично заперечує, що він давав які-небудь кому-небудь доручення про представлення їхніх інтересів в судах або профспілках - справа в тому, що дехто в Україні вже поспішив повідомити , що моряки доручили їм "захищати їхні інтереси" у міжнародному профспілці ITF та Лондонському суді ", - сказав Войтенко.

Як повідомлялося, 5 лютого борт Фаїни покинули всі пірати. 4 лютого сомалійські пірати отримали 3,2 мільйона доларів викупу за українське судно Фаїна і пообіцяли звільнити судно протягом кількох годин

Судно Фаїна було захоплено піратами 25 вересня минулого року біля берегів Сомалі. На борту судна перебувало 17 громадян України, 3 росіянина і один громадянин Латвії. Незабаром, капітан судна, громадянин РФ, помер. На борту Фаїни перевозилися 33 танки Т-72, гранатомети, зенітні установки і боєприпаси, які Україна продала Кенії.
Моряків оглянули американські військові медики, їх забезпечили їжею і водою.

Громадяни України, Росії та Латвії, що входять в екіпаж Фаїни, вирішили летіти разом одним рейсом на Київ з Кенії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь