Переключиться на мобильную версию

Прокуратура зобов'язала Черновецького скасувати підвищення тарифів

Прокуратура Києва визнала незаконними та зобов'язала Київську міськадміністрацію скасувати свої рішення від 5 лютого про підвищення вартості житлово-комунальних послуг для юридичних осіб.
КМДА за вказаним питанням порушила місячний термін для прийняття зауважень
КМДА за вказаним питанням порушила місячний термін для прийняття зауважень
novosti.dn.ua

Про це повідомили в прокуратурі м. Києва.

Згідно з рішенням прокуратури, "...розпорядження Київської міської державної адміністрації прийнято з порушенням вимог чинного законодавства та підлягають скасуванню".

КМДА за вказаним питанням порушила місячний термін для прийняття зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань, зазначили в прокуратурі.

Також, як сказано в рішенні, проекти регуляторних актів, які розробляються місцевими органами виконавчої влади, підлягають узгодженню з відповідними територіальними органами, в даному випадку - з Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва в Києві. Втім, у порушення вимог закону проекти розпоряджень з відповідними документами в це представництво не подавалися, а, отже, не узгоджувалися.

Крім того, як відзначили в столичній прокуратурі, органи місцевого самоврядування затверджують тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, розрахунки за якими здійснюють і подають їх виробники та виконавці.

У ході перевірки встановлено, що розпорядженнями Київміськадміністрації для АК Київенерго та ЗАТ ЕК Дартеплоцентраль, а також виробників і виконавців комунальної та інших форм власності не були узгоджені тарифи на послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води при відсутності наданих їм висновків Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві про економічне обґрунтування витрат на зазначені послуги.

З огляду на викладене, прокуратура Києва вимагає скасувати як такі, що суперечать законодавству, розпорядження КМДА про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

"Протест зупиняє дію зазначених рішень і підлягає обов'язковому розгляду у встановлений законом десятиденний строк", - зазначається в повідомленні прокуратури.

Як повідомлялося, 5 лютого голова КМДА Леонід Черновецький підписав нові розпорядження про підвищення тарифів на комунальні послуги для бюджетних організацій та юридичних осіб, у той самий час виділивши 427 столичних промислових підприємств, тарифи для яких прирівняв до бюджетних. Нові тарифи для них встановлені на рівні, що приблизно вдвічі вище тих, які існували до першого підвищення в листопаді 2008 року.

У свою чергу Президент України Віктор Ющенко 9 лютого знову скасував ці рішення голови КМДА.

Як повідомлялося, 30 жовтня 2008 року Київрада прийняла рішення підняти тарифи ЖКГ для юридичних осіб у п'ять-десять разів. У той же день голова КМДА Леонід Черновецький підписав ці документи.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь