Переключиться на мобильную версию

Литвин заступився за Лавриновича перед БЮТ

Глава Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що виступає проти відставки свого першого заступника, народного депутата від Партії регіонів Олександра Лавриновича, повідомило видання Коммерсантъ-Україна.
Депутати не визначилися із кандидатурою Лавриновича
Депутати не визначилися із кандидатурою Лавриновича
focus.in.ua

Зокрема, видання нагадало, що 6 лютого народні депутати від фракції БЮТ Сергій Підгорний та Ольга Боднар зареєстрували проекти постанов про відкликання першого заступника голови Верховної ради, а також про зміну виду і способу голосування при процедурі відставки - пропонується голосувати картками, без попереднього звіту першого віце-спікера про проведену роботу.

"Я категорично проти додаткових імпульсів для підбурювання протистояння у Верховній Раді", - сказав Литвин у коментарі Комерсанту.

Спікер, як зазначило видання, пообіцяв, що цього тижня підпише закон, що регламентує роботу Ради, і тим самим створить перешкоди для тих, хто хоче в терміновому порядку позбавити Лавриновича посади.

"До початку роботи Ради в пленарному режимі вже буде діяти нормативний акт, який визначає регламент Верховної ради як закон. І потрібно буде діяти відповідним чином, - заявив Володимир Литвин. - Навіщо Рада тричі долала вето на цей закон (про організацію та порядок діяльності Верховної раді)? Щоб кожного дня вносити зміни?".
Також Ъ заявив, що думка голови Верховної ради і партнера по парламентській більшості не вплинула на позицію фракції БЮТ. Ініціатори відставки першого віце-спікера заявили, що не будуть відмовлятися від свого наміру і добиватимуться розгляду цього питання без згоди спікера.

"Є право депутата виступати із законодавчою ініціативою. Набуде чинності чи не набуде той закон (Про організацію та порядок діяльності ВР), ми ще не знаємо. Але у мене є право наполягати на розгляді проекту постанови", - сказав учора Комерсантові.

При цьому в БЮТ сподіваються, що їхню пропозицію підтримають колеги з фракцій Компартії та НУ-НС, що в сумі дасть необхідні 226 голосів.

Як повідомлялося, сьогодні видання Коммерсантъ-Україна також проаналізувало законопроект Про Верховну Раду України, який внесено до парламенту лідером фракції БЛ, що вкотре виключає необхідність прийняття регламенту ВР у вигляді закону, надаючи депутатам свободу дій при проведенні засідань і встановлення порядку роботи коаліції.

Нагадаємо, 6 лютого і сам перший заступник голови парламенту Олександр Лавринович заявив, що на його посаду коаліція хоче призначити депутата від фракції Компартії.

Раніше, 29 січня, ЗМІ повідомляли, що в парламентській коаліції розглядається можливість призначити першим віце-спікером заступника голови фракції Компартії Адама Мартинюка.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь