Переключиться на мобильную версию

Литвин під час зустрічі із Соланою відчув його бажання допомогти Україні

Глава Верховної Ради Володимир Литвин сьогодні в Брюсселі заявив, що Євросоюз закликає Україну до політичної стабільності. Водночас, спікер висловив переконання у неможливості примирення українських політичних лідерів до президентських виборів.
Литвин: Усе проходить - країна залишається
Литвин: Усе проходить - країна залишається
15 хвилин

Про це Литвин сказав після зустрічі із Генеральним секретарем Ради ЄС, високим представником з питань Спільної зовнішньої та безпечної політики Хав'єром Соланою.

"Основні заклики полягають в одному - Україні потрібен політичний спокій, розуміння між політичними гравцями, робота із подолання кризи і здійснення таких необхідних для України реформ, принаймні, до січня 2010 року", - сказав спікер українського парламенту.

За його словами, у ході зустрічі з Соланою обговорювалася переважно внутрішньополітична ситуація в Україні.

"ЄС навіть більше стурбований негативними подіями в Україні між гілками влади, ніж українські політики", - сказав Литвин.

Спікер також зазначив, що відчув "людську стурбованість" подіями в Україні з боку Солани та бажання допомогти. Крім того, Литвин висловив переконання, що примирити політичних лідерів в Україні до президентських виборів неможливо.

Жити дружно неможливо

"Я зробив наголос на тому, що примирити і консолідувати основних політичних гравців в Україні до президентських виборів неможливо і нереально, - сказав Литвин і додав. - Я стою на тому, що заклики "давайте жити дружно" не спрацюють".

На переконання голови українського парламенту, зараз потрібно чітко окреслити принципи політичної поведінки, які повинно бути продиктовано відповідальністю за боротьбу з кризою. При цьому Литвин зазначив, що економічна ситуація в Україні набагато гірша, ніж в Європі, і відповідальність за це, за його словами, повністю лежить на українських керівниках.

Крім того, на думку Литвина, потрібно окреслити чіткий план дій і зосередити зусилля на його реалізації.

"Це будуть далеко непрості дії. Повинно бути усвідомлення, що кожен політик, кожна політична сила приречена на втрату частини свого рейтингу", - сказав спікер.

Голова ВР також наголосив на необхідності загального розуміння та спільних дій українських політиків з метою прогнозованого і штатного проведення виборів Президента України без чергових політичних криз.

"У нинішній ситуації відповідальність лягає на ВР. Ми повинні усвідомлено діяти", - сказав Литвин, зазначивши, що хоче запевнити європейських політиків у тому, що Верховна Рада буде фактором стабілізації в Україні.

"В Україні все буде штатно"

"Я хочу донести, що в Україні все буде штатно. Працює Верховна Рада, яка своїми діями загальмувала політичну кризу і буде центром політичного та економічного життя", - сказав спікер.

Водночас, коментуючи ситуацію в Україні, він зазначив, що на сьогодні ключова загроза для країни лежить у внутрішній площині. "Головна загроза української безпеки - українська влада", - сказав він.

"Час отямитися і прийти до висновку, що для того, щоб подолати ворога, не треба доводити ситуацію до абсурду", - додав Литвин.

При цьому спікер акцентував на тому, що українські політики повинні в першу чергу дбати про країну, а не про особисті інтереси. "Усе проходить - країна залишається", - сказав він.

Відповідаючи на запитання щодо того, чи говорив він із Соланою про можливості свого балотування на президентських виборах, Литвин сказав, що це не було темою розмови і це не те місце, де треба говорити про власні амбіції.

Як повідомлялося, 10-11 лютого Литвин перебуватиме з робочим візитом у Бельгії, де, зокрема, проведе зустрічі із Президентом Європейського парламенту Хансом-Гертом Петтерінгом, головою Сенату Бельгії Арманом де Деккером, віце-президентом Європарламенту Мареком Сівцем і головою комітету Європарламенту по закордонних справах Яцеком Саріушем-Вольським.

Також спікер планує зустрітися з керівником фракції Європейської народної партії - Європейські демократи Європарламенту Жозефом Долем, керівником фракції Альянс лібералів і демократів Європи Європейського парламенту Грехемом Вотсоном, заступником керівника фракції соціалістів у Європарламенті Ханесом Свободою і Яном Вірсмою, президентом Комітету регіонів ЄС Люком Ван ден Бранде.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь