Переключиться на мобильную версию

Ющенко вимагає від Кабміну надати додаткові угоди щодо газових контрактів

Президент України Віктор Ющенко вимагає від Кабінету Міністрів надати додаткові угоди до контрактів між НАК Нафтогаз України і ВАТ Газпром.
РНБО вітає ініціативу Тимошенко провести експертизу газових контрактів
РНБО вітає ініціативу Тимошенко провести експертизу газових контрактів
president.gov.ua

Про це повідомив сьогодні на брифінгу Уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський

"Президент України вимагає, щоб були офіційно представлені в Секретаріат Президента і контракти, і всі доповнення. Наскільки нам відомо, їх на сьогоднішній день три доповнення", - сказав він.

При цьому Соколовський додав, що відсутність у Секретаріату Президента даних доповнень "робить неможливим об'єктивний аналіз".

Також він повідомив, що сьогодні буде оприлюднене рішення засідання РНБО від 10 лютого.

"РНБО вітає позицію прем'єр-міністра щодо експертизи контрактів", - сказав Соколовський. При цьому він додав, що "експертизу необхідно було робити до того, як підписувалися контракти".
Водночас, Соколовський зазначив, що стосовно залучення іноземних експертів для проведення експертизи газових контрактів вже були заяви з боку Європейського Союзу, що він не має наміру брати участь у такій експертизі.

Соколовський прогнозує, що збитки Нафтогазу в першому кварталі від послуг з транзиту російського газу складуть близько 200 млн. доларів

Також Соколовський прогнозує, що збитки НАК "Нафтогаз України" в першому кварталі 2009 року від послуг з транзиту російського газу складуть близько 200 млн. дол.

За його словами, за перший квартал Україна формально заробить трохи більше 500 млн. дол., і в той же час для того, щоб забезпечити транзит Україна повинна буде придбати технологічний газ для забезпечення транзиту на суму близько 700 млн. дол. "Ми фактично будемо доплачувати за те, що виконуємо свою роботу ", - сказав він.

Соколовський пояснив, що для забезпечення транзиту в першому кварталі необхідно закупити 1,99 млрд. кубометрів газу, а ціна на газ у першому кварталі складає 360 дол. за тисячу кубометрів, тобто необхідно закупити газ на суму близько 700 млн. долл. При цьому він додав , що Україна в якості оплати послуг за транзит російського газу до Європи в першому кварталі отримає близько 500 млн. дол.

"Різниця майже мінус 200 млн. дол.", - додав він. При цьому Соколовський висловив надію, що в другому-третьому кварталах ця ситуація покращиться.

Як повідомлялося, Секретаріат Президента сумнівається в тому, що прем'єр-міністр Юлія Тимошенко звернеться до Європейського Союзу з проханням про проведення експертизи газових контрактів, підписаних між Україною та Росією.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь