Переключиться на мобильную версию

Балога закликав Генпрокуратуру оцінити заклики до ігнорування РНБО

Глава Секретаріату Президента України Віктор Балога заявив, що Генеральна прокуратура повинна дати належну правову оцінку закликам ігнорувати засідання Ради національної безпеки і оборони.
Балога: Порушники повинні відповісти за свої дії перед законом
Балога: Порушники повинні відповісти за свої дії перед законом
president.gov.ua

Як повідомили в прес-службі Президента, Балога зазначив, що після останнього засідання РНБО, на якому було прийнято жорсткі рішення, що стосуються обставин і наслідків укладення невигідних для країни контрактів на постачання російського газу, з боку Кабінету міністрів прозвучали закиди у політизації діяльності РНБО.

"Окремі чиновники у такому захваті, що за дорученням прем'єр-міністра Юлії Тимошенко публічно закликали ігнорувати засідання Ради національної безпеки і оборони", - зазначив він.

Такі заяви, заявив Балога, зроблено на межі між авантюризмом і прямим порушенням Конституції та законодавства. Він нагадав, що до складу РНБО за посадою входять прем'єр і кілька міністрів.

"Участь у її засіданнях - це не примха чи добровільна можливість, а обов'язок згідно із Основним Законом. Жоден громадянин, включаючи посадових осіб, що не може не виконувати норми прямої дії, які встановлено вищим законодавчим актом держави. В іншому випадку порушники повинні відповісти за свої дії перед законом", - наголосив Балога.

"Нехтування вимогами Конституції гостро ставить питання про невідповідність займаної посади того чи іншого чиновника, незалежно від калібру. Заклики не відвідувати засідання РНБО підривають конституційні основи держави", - зазначив глава Секретаріату Віктора Ющенка.

Тому, на переконання Балоги, Генпрокуратура має дати належну правову оцінку подібним заявам і, мабуть, винести офіційне попередження.

"Усім тим, хто належить до державної служби як до набору вольностей, на які не діють законодавчі обов'язки та обмеження, потрібно негайно вказати на двері", - наголосив Балога.

Тим, хто належить до державної служби як до набору вольностей, на які не діють законодавчі обов'язки та обмеження, потрібно негайно вказати на двері

Глава Секретаріату зазначив, що РНБО була, є і буде єдиним органом, який координуватиме і спрямовуватиме зусилля всіх без винятку органів державної влади та управління з усього комплексу питань із сфери національних пріоритетів. Цей статус РНБО закріплено Конституцією і законами України і буде незмінним принаймні протягом терміну дії цієї редакції Основного Закону, підсумував Віктор Балога.

Нагадаємо, 11 лютого міністр палива і енергетики Юрій Продан, зокрема, висловив думку, що прем'єр і міністри повинні відмовитися від подальшої участі у засіданнях РНБО.

"Якщо сьогодні (11 лютого) буде обговорюватися це питання на засіданні Кабінету Міністрів, а я думаю, що воно буде обговорюватися, я підніматиму питання і звертатимуся до членів уряду, щоб надалі не брати участі у засіданнях Ради національної безпеки і оборони", - сказав, зокрема, Продан, висловивши думку, що продовжувати брати участь у засіданнях РНБО - це не "поважати себе".

"Крім того, це означає бути співучасником підготовки рішень, які не мають жодного відношення і нічого спільного із захистом національної безпеки країни", - зазначив міністр.

Водночас, сьогодні Продан повідомив, що Кабінет міністрів на вчорашньому засіданні не розглядав питання про подальшу участь прем'єра та міністрів у засіданнях РНБО. "Немає необхідності в прийнятті такого рішення. Питання участі в РНБО - це особисте питання кожного міністра", - сказав він.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь