Переключиться на мобильную версию

Сьогодні в Україну прибуде звільнений екіпаж Фаїни (оновлено)

У п'ятницю, 13 лютого, очікується прибуття до Києва членів екіпажу судна Фаїна, які провели в полоні у сомалійських піратів 133 дні.
Як повідомили в прес-службі Президента України, в аеропорту Бориспіль разом з родичами моряків буде зустрічати Віктор Ющенко. Прибуття літака очікувалося о 10:00.

Водночас, у Міністерстві закордонних справ України спростували звинувачення російської сторони в небажанні транспортувати тіло капітана судна Фаїна Володимира Колобкова.

"Уже вкотре російська сторона намагається спотворити інформацію про конкретний випадок, мова йде про повернення членів екіпажу та можливості транспортування тіла капітана судна Колобкова", - повідомило джерело в дипломатичних колах.

За її словами, російська сторона робить спробу покласти всю відповідальність на Україну, при цьому не докладаючи жодних зусиль для вирішення питання.

"Як виявилося, справді міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров звернувся до міністра закордонних справ України Володимира Огризка і глава українського зовнішньополітичного відомства запевнив в абсолютній можливості і готовності транспортування українським спецрейсом тіла покійного капітана в Україну. Однак при цьому підкреслюється необхідність виконання в Кенії паталогоанатомічних процедурних досліджень , а також опечатування цинкового гробу, оскільки цього вимагають міжнародні норми ", - сказало джерело.

Однак, за його словами, російська сторона не змогла оперативно виконати ці вимоги кенійської сторони. "І, щоб виправдати себе в нездатності оперативно вирішити це питання, всю відповідальність поклала на Україну", - сказало джерело.

Разом з тим Володимир Огризко звернув увагу російського колеги на неприпустимість висловлень послом в Києві Віктором Черномирдіним критичних і некоректних коментарів на адресу України, що останнім часом стає систематичним. "Такі дії по-іншому як цинічну провокацію кваліфікувати не можна. Міністр підкреслив, що у випадку неприпинення цієї недипломатичної поведінки посла можуть бути вжиті заходи відповідно до норм міжнародного права", - зазначив співрозмовник агентства.

Як повідомлялося, учора, Фаїна прибула в Кенійський порт Момбаса.

4 лютого сомалійські пірати отримали 3,2 мільйона доларів викупу за українське судно Фаїна і пообіцяли звільнити судно протягом кількох годин. 5 лютого борт Фаїни покинули всі пірати.

Судно Фаїна було захоплене піратами 25 вересня минулого року біля берегів Сомалі. На борту судна перебувало 17 громадян України, 3 росіянина і один громадянин Латвії. Невдовзі, капітан судна, громадянин РФ, помер. На борту Фаїни перевозилося 33 танки Т-72, гранатомети, зенітні установки і боєприпаси, які Україна продала Кенії.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь