Переключиться на мобильную версию

Працівники Херсонського заводу вночі намагалися виїхати на комбайнах у центр міста

У Херсоні сьогодні вночі два десятки працівників Херсонського машинобудівного заводу (ХМЗ) на 10 комбайнах Славутич намагалися виїхати з території заводу в бік центру міста, але їх зупинили і заблокували працівники міліції та солдати.
Комбайн Славутич
Комбайн Славутич
krashiy.com

Протистояння відбувалося приблизно з 02:00 до 05:40.

Причини своїх дій представники заводу пояснювали бажанням продемонструвати жителям обласного центру, що завод живий і може працювати.

"Ми хотіли взяти участь у мирній акції, щоб показати всім, що завод живий і що можемо випускати якісні вітчизняні комбайни. Але змушені зупинитися - нас не пропускає міліція", - пояснив директор із якості ХМЗ Микола Улановський.

Представники правоохоронних органів, зокрема працівники спецпідрозділу Беркут, блокували комбайни і працівників підприємства на одній із головних транзитних магістралей Херсона - Бериславському шосе, одразу біля прохідної заводу, звідки виїхала техніка.

Міліція пояснила свої дії відсутністю дозволу у працівників ХМЗ на проїзд негабаритної техніки містом. Крім того, пересування такої техніки дорогами загального призначення можливе лише у супроводі міліції.

Міліція повністю перекрила ділянку шосе, де стояли комбайни. Незабаром на допомогу міліції приїхали дві бортові машини із солдатами внутрішніх військ - до 30 осіб.

Прорвати оточення працівникам ХМЗ не допомогла і участь в акції народного депутата України від Партії регіонів Олексія Журавка, який у якості аргументу на підтримку вимог працівників готовий був лягти на рейки залізничної колії Одеської залізниці.

"Я заради держави готовий покласти свою голову на рейки. А далі подивимося, що буде" - заявив депутат.

Але міліція була непохитна, і комбайни так і не поїхали дальше прохідної заводу.

На даний момент рух Бериславським шосе відновлено, комбайни припарковано з боку траси, і працівники ХМЗ біля них чергують. Також, за наявними даними, на місце подій приїхав губернатор Херсонської області Борис Силенков.

Як повідомлялося, робітники ХМЗ вранці 3 лютого взяли штурмом офіс підприємства, вимагаючи виплатити заборгованість по заробітній платі та передати завод у держвласність.

***

ТОВ Херсонський машинобудівний завод входить у структуру ТОВ НВП БілоцерківМАЗ (Біла Церква), який створено в 2007 році на базі виробничих потужностей збанкрутілого ВАТ Херсонські комбайни. Підприємство є єдиним в Україні виробником зернозбиральних комбайнів Славутич.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь